• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visą vasarą su garsu J. Basanavičiaus gatvėje kovojusi kurorto valdžia, triukšmaujančius verslininkus tikina sutramdžiusi vienu taikliu miesto tarybos sprendimu.

REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai liepos pabaigoje miesto taryba priėmė nutarimą, jog piktybiškiausiems triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklių pažeidėjams gali būti nebetaikomi turto bei žemės mokesčių koeficientai, kas verslininkams gerokai paplonintų kišenes, decibelai centrinėje Palangos dalyje pritilo.

REKLAMA

Kai kurie kavinių savininkai, ignoravę taisykles nuo pat sezono pradžios, po šio tarybos sprendimo sudėjo ietis - atsiprašė miesto valdžios už prasižengimus, dienraščiui teigė Palangos meras Vytautas Stalmokas.

Patys verslininkai situaciją vertina dvejopai - vieniems prie naujos tvarkos prisitaikyti pavyko, kiti net ir prisukę garsą, neišvengė administracinių teisės pažeidimų (ATP) protokolų.



Neišgąsdino

REKLAMA
REKLAMA

Šią vasarą garsą J. Basanavičiaus gatvėje matavęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) profesorius Jonas Vytautas Stauskis, nustatė, jog kai kurių viešojo maitinimo įstaigų skleidžiamas triukšmas viršija leistiną normą. Tokie pažeidimai užfiksuoti prie „Meilutės“, „Armėniškų šašlykų“, „Jūros užeigos“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastarosios savininkas Aidas Jurkštas dienraščiui teigė, jog ši vasara buvo sudėtinga - jautėsi įtampa tarp miesto valdžios ir kai kurių verslininkų.

„Buvome baudžiami, gąsdinami. Policininkai nuolat tikrindavo, įspėdavo, protokolus dalijo, tačiau vis tiek koncertavome. Mes Basanavičiaus gatvėje - jau 15 metų. Visko per tiek laiko esame ragavę ir jau pripratę. Kasmet - tas pats,“ - tikino A. Jurkšas, kurio nauja tvarka neišgąsdino.

REKLAMA

Jo kavinei už triukšmą per sezoną buvo surašytas ne vienas protokolas, nors palangiškis tvirtino, kad garsą šiemet buvo prisukęs kiek įmanoma.

Anksčiau į viešosios tvarkos sergėtojų akiratį ne kartą įkliuvusi ir bausta kavinė „Floros simfonija“ šiemet taisyklėms nenusižengė.

„Prisitaikėme - koncertus rengėme uždarame kieme, triukšmas į išorę nesklido, o Basanavičiaus gatvėje tikrai buvo ramiau. Prieš sezoną dauguma verslininkų piktinosi, jog naujos taisyklės atbaidys pramogų ištroškusius poilsiautojus ir smukdys verslą, tačiau nepanašu, kad taip atsitiko, juolab ir miesto valdžia atėjo į protą,“ - kalbėjo kavinės vadybininkas Žanas Mongirdas.

REKLAMA

Jo teigimu, Palangos meras viešai pasakęs, esą miesto taryba neketinanti nutildyti J. Basanavičiaus gatvės, kuri yra Palangos vizitinė kortelė.

Kariauti nenori

Palangos miesto galva V. Stalmokas šių žodžių neišsigynė ir kalbėdamas su „Vakarų ekspresu“. Jis tik pridūrė, kad šioje gatvėje skambanti muzika neturėtų sudaryti garsų kakofonijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rudenį ketinama sėsti prie bendro stalo ir aptarti, ar naujomis taisyklėmis pavyko pakeisti triukšmingos Palangos veidą ir ar būtina ką nors koreguoti.

V. Stalmokas teigė, kad verslininkai greitai sureagavo į miesto tarybos sprendimą. Juo remiantis, didžiausi ir piktybiškiausi viešosios tvarkos pažeidėjai gali būti priversti mokėti didesnius mokesčius. Kai kurie netgi viešai atsiprašė.

REKLAMA

Anot mero, kandidatų per vasarą prisikaupė - triukšmo prevencijos taisykles nuolat ignoruodavo 4-5 įstaigos. Ar jų savininkams miesto valdžia plonins kišenes, turėtų paaiškėti rudenį. Meras sakė nenorintis kariauti su kavinių savininkais, nes mano, jog galima susitarti gražiuoju.

Pažeidėjams surašytus protokolus skaičiuos speciali komisija. Ji ir teiks miesto tarybai medžiagą su pasiūlymais bausti ar ne įžūliausius triukšmadarius.

REKLAMA

Atakuoja skambučiais

Tikslaus protokolų skaičiaus, surašytų už triukšmo prevencijos taisyklių pažeidimus per šį sezoną, sužinoti nepavyko. Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Aurijus Jusys teigė, jog iš bendro pažeidimų sąrašo, triukšmadariai neišskirti.

Pareigūnams ši vasara Palangoje buvo ramesnė tik birželį, liepą teko pasiraityti rankoves. Per praėjusį mėnesį buvo surašyta virš 4 000 ATP protokolų. Iš jų - 774 vien už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors šią vasarą girtaujančių viešose vietose buvo mažiau nei praėjusiais sezonais, liepą protokolai surašyti beveik 200 tokių pažeidėjų.

Ypač didelį krūvį tenka atlaikyti komisariato budėtojams. Šią vasarą buvo atvejis, kai per tris valandas vienam budėtojui teko atsakyti net į 89 skambučius.

„Skundžiasi triukšmaujančiomis karuselėmis ir kaimynais. Pareigūnams tenka išklausyti ištisas istorijas, kaip apsigyvenę poilsio namuose žmonės to poilsio negauna, nes jį kas nors drumsčia“, - apie sezoninio darbo ypatumus pasakojo A. Jusys.



Triukšmo prevencijos taisyklės

REKLAMA

Prieš šį vasaros sezoną Palangos politikai nusprendė, jog viešose vietose nuo 24 iki 6 valandos ryto bus draudžiama leisti muziką ir groti muzikiniais instrumentais.

Nutarta dienos ir vakaro metu be specialios garso stiprinimo aparatūros leisti muzikuoti lauke prie viešo maitinimo įstaigų ir pramogų įrenginių tiek, kiek tai netrikdys kitų asmenų ramybės, poilsio, miego ar įprasto darbo.

REKLAMA

Draudžiama garsiai leisti muziką automobiliuose, pravėrus automobilių duris ar langus.

Net šienauti vejas žoliapjovėmis vasaros metu galima pradėti tik nuo aštuntos valandos ryto.

Apribojimai taikomi neuždarose patalpose ir atvirose teritorijose įrengtiems žaidimų, cirko ir kitiems atrakcionams - jie galės veikti tik dienos ir vakaro metu. Naktį jiems leidžiama veikti tik tuo atveju, jeigu apsieinama be garsios muzikos.

Vaida JUTKONĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų