Opozicijos iniciatyva trečiadienį (04.30) sušauktas Vilniaus miesto tarybos posėdis netikėtai nutrūko paslaptingai dingus vienam sostinės Tarybos nariui. Pakartotiniai mero rinkimai neįvyko.
Kaip ir planuota, posėdis prasidėjo 14 valandą. Jame iš 51 Tarybos nario dalyvavo 26. Tai Liberalų, Moderniųjų krikščionių demokratų, Konservatorių partijų atstovai ir du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai.
Pradžioje balsų kvorumui pakako. Tačiau pasibaigus balsavimui dėl vienintelio posėdyje pasiūlyto kandidato į mero postą liberalo, buvusio mero Artūro Zuoko, susirinkusieji buvo nustebinti netikėto pranešimo: "Vykstant balsavimo procedūrai, neaiškiomis aplinkybėmis dingo Tarybos narys Vilmantas Drėma (atstovaujantis Lietuvos liberalų sąjungai - ELTA), jis balsavime nedalyvavo. Nebeliko kvorumo, balsavimas nutraukiamas. Biuleteniai sunaikinami. Posėdis nutraukiamas".
Miesto Tarybos opozicija bei buvęs Vilniaus meras A. Zuokas sušaukė Tarybos posėdį ir siekė perrinkti sostinės vadovą manydami, kad nereikėtų laukti teisminių procedūrų pabaigos, o pripažinti balandžio 9 dienos mero rinkimų rezultatus negaliojančiais.
Likus keletui valandų iki posėdžio pradžios, daugumą Taryboje turėję socialdemokratai, socialliberalai, liberalai demokratai, Lietuvos rusų sąjungos ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai pranešė boikotuosiantys opozicijos rengiamą posėdį.
Balandžio 25 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino sostinės Tarybos narių Algimanto Vakarino bei Kęstučio Masiulio prašymą ir nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl dviprasmiškai vertinamų teisės aktų nuostatų, kurios kelia abejonių balandžio 9 dieną išrinkto mero Gedimino Paviržio ir jo pavaduotojo Juozo Imbraso išrinkimo teisėtumu.
Vilniaus apygardos administracinis teismas nepanaikino balandžio 15 dieną priimtos nutarties, kuria iki bylos nagrinėjimo pabaigos sustabdė mero G. Paviržio ir jo pavaduotojo J. Imbraso įgaliojimus.
ELTA