Pasak Klaipėdos neįgaliųjų reikalų tarybos pirmininko Kazio Bagdono, uostamiestyje neįgaliesiems skirti du paplūdimiai: vienas Smiltynėje, kitas II Melnragėje. Tačiau į pastarąjį net ir žmonėms be negalios sunku nueiti.
„Ten yra kalniukas“, - aiškino K. Bagdonas.
„Norėtume, kad bent turėklai būtų ar kitoks sprendimas, padėsiantis judėjimo negalią žmogui pasiekti paplūdimį. Šiuo metu be kito žmogaus pagalbos nuvažiuoti iki jūros neįgalieji negali. Nuo automobilių stovėjimo aikštelės jūros link, yra gan status kalniukas. Net ir judėjimo negalios neturinčiam žmogui sunku juo lipti', - Tv3.lt pasakojo K. Bagdonas.
Nenori būti atskirti
Pasiekus pliažą,pasak pašnekovo, situacija gan nebloga: infrastruktūra pritaikyta neįgaliesiems, o nuo praėjusių metų sudaryta galimybė net ir išsimaudyti jūroje.
„Takais galima privažiuoti iki smėlio, bet ne iki jūros. Yra apmokyti žmonės, kurie gali pasodinti į specialų prietaisą ir padėti įvažiuoti į jūrą. Taip sudaryta galimybė paplaukioti.
Mediniai takai paplūdimyje – geri, patogūs važiuoti. Yra suoliukai, interneto prieiga, galima pasikrauti ir telefonus ar kompiuterius“, - tv3.lt teigė neįgaliųjų reikalų tarybos atstovas.
Tačiau žmonės trintys judėjimo negalią norėtų lankytis visuose pajūrio paplūdimiuose.
„Norėtume, kad nebūtų diskriminuojami žmonės su negalia ir būtų sudarytos sąlygos patekti į bet kurį pliažą. Suprantame, kad kol kas finansai užkerta tam kelią. Bet norėtume lankytis visuose pliažuose“, - tv3.lt sakė K. Bagdonas.
Kasmet vis geriau
BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki sako, jog paplūdimių infrastruktūra gerėja kasmet, o pajūrio paplūdimiai ties Klaipėda vis labiau pritaikomi žmonėms su negalia.
„Šiemet I Melnragės paplūdimyje yra įrengta ir pritaikyta neįgaliesiems aikštelė, kurioje yra ir gultai.
Taip pat II Melnragėje yra neįgaliesiems pritaikyta aikštelė su mediniais gultais. Tad kasmet bendruose pliažuose atsiranda vis daugiau panašių aikštelių, kurio pritaikytos judėjimo negalią turintiems. Ten yra patogus privažiavimas, persirengimo kabina, yra suoliukau, yra gultai“, - Tv3.lt sakė A. Siakki.
Pašnekovas sutinka, kad patekimas į neįgaliųjų paplūdimį gan sudėtingas, tačiau primena, kad gelbėtojai yra pasiruošę padėti ne tik vandenyje ar pliaže.
„Įvažiuojant į neįgaliųjų paplūdimį II Melnragėje reikia kilti į kalną, nes taip išsidėsčiusios kopos. Tokia gamta. Bet kiekvienas, kuriam reikalinga pagalba, gali paskambinti gelbėtojams bendruoju numeriu, kuris užrašytas ant kiekvienos persirengimo kabinos paplūdimiuose: 8 46 414261, ir paprašyti pagalbos, kokios reikia.
Be to, kelyje į paplūdimį eina daug žmonių, manau, abejingų neliks, jei kažkam nepavyks savarankiškai pasiekti paplūdimį. Kita vertus, norint prie jūros, galima pasirinkti ir kitą paplūdimį, juk ne į visus reikia patekti kopiant į kalną.
Pačiuose neįgaliųjų paplūdimiuose, II Melnragėje ir Smiltynėje, veikia pagalbos mygtukai. Pakanka tik juos paspaudus išsikviesti gelbėtoją ar pasakyti kokios pagalbos reikia“, - informavo A. Siakki.
Nenori maudytis jūroje
Tiesa, gelbėtojas sako, jog galimybe išsimaudyti jūroje su specialia neįgaliesiems pritaikyta kėdute pasinaudojo nedaug žmonių. Tarp jų nė vieno klaipėdiečio.
„Neįgalieji gali atvažiuoti prie jūros, jiems skirtame paplūdimyje yra specialus jiems pritaikytas vežimėlis, su kuriuo jie gali išsimaudyti jūroje. Užsiregistruoti tam iš anksto nereikia. Galima atvažiuoti, paprašyti ir gelbėtojai padės.
Tačiau daug norinčių neatsiranda. Pernai keletas žmonių tik pasinaudojo, bet vietinių tarp jų nebuvo.
Tai nelabai populiaru, gal dėl to, kad nelabai daug žmonių žino apie šią paslaugą. Be to, viskas priklauso nuo vandens temperatūros. Pernai buvo audringa jūra, vėjuota vasara, vanduo nelabai šiltas, tad nedaug žmonių ir susidomėjo“, - sako A. Siakki.