Į Pajūrio regioninį parką pasigrožėti rudeniška gamta atvykstantiems poilsiautojams reikėtų būti itin akyliems, nes juos gali sutraiškyti iki šiol nesutramdomai keturračiais motociklais siautėjantys vandalai, rašo "Vakarų ekspresas".
Jie sau leidžia pramogauti net jautriose kopose, darkyti Plocio gamtinį rezervatą ir gąsdinti paplūdimiu vaikščiojančius žmones.
Grėsmė žmonėms
Keturračiais Pajūrio regioniniame parke (PRP) siautėjantys "ekstremalai" yra vienas didžiausių aplinkosaugininkų galvos skausmų. Šios transporto priemonės turi būti registruojamos valstybinėje įmonėje "Regitra", tačiau keturračių savininkai vengia tai daryti dėl aiškios priežastie - jie krečia nesąmones.
"Vakarų ekspreso" redakcija gavo nuotraukų, kuriose įamžinti sekmadienį keturračiais siautėję poilsiautojai.
Susisiekus su Klaipėdos rajono policijos komisariato Eismo priežiūros poskyrio pareigūnais, šie patikino, kad užfiksuota vaizdinė medžiaga iš esmės nieko nereiškia.
Ji teigė, kad situaciją galėtų palengvinti raštiški pasipiktinusių žmonių pareiškimai, tačiau dėl keturračių. Eismo priežiūros poskyrio specialistės Erikos Varanavičiūtės duomenimis, kol kas dar niekas nesikreipė.
Kaltas mentalitetas
Kol kas kovoti su pajūrio niokotojais niekaip nepavyksta ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus inspektoriams.
Pasak laikinai KRAAD direktoriaus pareigas einančio Rolando Aušros, sulaikyti keturračiu motociklu pajūryje, neleistinoje vietoje, važinėjusį žmogų pavyko tik kartą 2005-aisiais.
Aplinkosaugininkai nutarė suvienyti jėgas ir rengti bendrus reidus su PRP darbuotojais, policijos pareigūnais.
Keis taisykles
PRP ekologas Erlandas Paplauskis mūsų dienraštį informavo, kad artimiausiu metu bus kreiptasi į Klaipėdos rajono tarybą. Politikų bus prašoma pakeisti parko lankymo taisykles.
PRP direkcija gavo sekmadienį darytas nuotraukas ir sakė, kad bus kreiptasi į policiją. Jis patikino, kad PRP vadovybė taip pat neturi priemonių blokuoti keturračius.
Vis opesnė gamtos niokojimo problema šiais metais galų gale išjudino ir Aplinkos ministerijos specialistus - bus siūloma sugriežtinti teisės aktų nuostatas dėl dvitakčių autotransporto priemonių naudojimo. Siekiama saugomose teritorijose uždrausti jomis naudotis ne keliuose. Numatoma, remiantis užsienio šalių patirtimi, išnagrinėti galimybes parengti naują įstatymą, kuris reguliuotų važinėjimą ne keliais.
Denisas Nikitenka