Specialistų teigimu, riebus ir kaloringas maistas yra didžiausia klaida, kurią žmonės daro per pagirias – sūri šoninė tik sukels dar daugiau troškulio, kai organizmas jau ir taip yra netekęs labai daug skysčių. Alkoholis pagirioms lengvinti taip pat yra prasta mintis – taip sveikatos atsistatymo procesas tik pailgės.
Vakarėlių mėgėjams rekomenduojama išbandyti pusryčius iš bananų, avokadų, riešutų ir saldžiųjų bulvių. Būtent šie produktai padės atstatyti prarastus elektrolitus – tai labai svarbūs mineralai, esantys kraujyje, prakaite ir šlapime, kurie reikalingi tinkamam nervų sistemos ir raumenų veikimui, rūgščių pusiausvyrai bei reikiamam skysčių kiekiui organizme palaikyti, rašoma dailystar.co.uk
Kiaušiniai su šonine tik prailgina pagirių laiką
Gydytojai iš „Spire Healthcare“, vienos didžiausių Jungtinės Karalystės privačių medicinos paslaugų kompanijų, sako, kad geriau per pagirias valgyti sveikus pusryčius, mat kiaušiniai su šonine tik prailgina pagirių laiką.
Ekspertai sako: „Prarastus elektrolitus paprastai galima nesunkiai pakeisti valgant tam tikrą maistą – bananai yra puikus kalio šaltinis, o avokadai, riešutai ir saldžiosios bulvės suteiks daug magnio. Venkite sunkiai virškinamo maisto – pieno produktų, apdoroto cukraus ir riebios mėsos. Vietoj to valgykite šviežius vaisius, daržoves, sriubas ir sultinius. Jei praradote daug skysčių ir, kartu su jais, elektrolitų, jei vėmėte ar buvo diarėjos, tuomet rekomenduojami ir elektrolitų gėrimai su nedaug cukraus“.
Medikai primena, kad norint išvengti dehidratacijos labai svarbu gerti daug vandens, tačiau tai nuo pagirių nepadės.
„Greičio, kuriuo organizmas valosi nuo toksinų, atsiradusių dėl alkoholio vartojimo, kas ir sukelia pagirias, pakeisti neįmanoma“, – sako jie. – „Tačiau labai svarbu gerti vandenį, kad alkoholio sukelta dehidratacija būtų silpnesnė. Nuo pagirių tikrai nepadės kava, dar alkoholio ar riebus ir sūrus keptas maistas. Jei suvartojote daug alkoholio, labai svarbu jo nevartoti dar bent 48 valandas, kad organizmas spėtų atsigauti“.
Atsisakius alkoholio nukris svorio ir sumažės diabeto rizika
Gydytojai sako, kad geriausias būdas išvengti pagirių yra tiesiog alkoholį vartoti saikingai – perteklinis alkoholinių gėrimų kiekis trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu labai neigiamai veikia sveikatą.
„Trumpuoju laikotarpiu tai sukelia dehidrataciją, pykinimą, koordinacijos ir nuovokos praradimą, klausos ir regos sutrikimus, sunkumą kvėpuojant, sąmonės netekimą, apsinuodijimą alkoholiu ar net komą. Ilguoju laikotarpiu perteklinis alkoholio vartojimas gali sukelti aukštą kraujospūdį, svorio prieaugį, širdies veiklos sutrikimus, nervų pažeidimus, kepenų bei žarnyno ligas, o taip pat didina rizika susirgti diabetu bei, sunkiausiais atvejais, daro žalą smegenims, sukelia nevaisingumą bei insultus.
Jei alkoholio nevartosite bent mėnesį, pavyzdžiui, prisijungsite prie „sausojo sausio“ akcijos, tai gali sumažinti kai kurias perteklinio alkoholio vartojimo pasekmes – nukris svorio ir sumažės diabeto rizika. Daugelis trumpalaikių gausaus alkoholio vartojimo pasekmių yra neišvengiamos, o ilgalaikės pasekmės – neišgydomos, todėl geriausia alkoholį vartoti saikingai“.