Šie paprastai dalykai sustiprins jūsų imuninę sistemą ir padės išlikti sveikiems visą likusią žiemą, rašoma mirror.co.uk
GERIAUSIA D–APSAUGA
Vitaminas D, gyvybiškai reikalingas sveikiems kaulams ir raumenims, dažnai pavadinamas „saulės vitaminu“ – tai yra užuomina į faktą, kad žiemą jo negauname pakankamai. Nors jo yra tam tikruose maisto produktuose, įskaitant riebią žuvį, raudonąją mėsą ir kiaušinius, didžiąją dalį reikalingos vitamino D dozės mūsų organizmai įsisavina iš saulės.
Šios medžiagos trūksta vienam iš penkių britų, o vis tamsėjant naktims šis skaičius nuolat auga. Būtent todėl oficialiai rekomenduojama žiemos metu vartoti 10 mcg vitamino D papildus. Šis vitaminas ne tik palaiko stiprius kaulus, bet ir gali padėti kovoti su COVID–19.
RAUGINTŲ KOPŪSTŲ GALIA
Kai kurie mokslininkai mano, kad neatsitiktinai tose šalyse, kuriose labai mėgstami kopūstai ir kitos fermentuotos daržovės, pavyzdžiui, rauginti kopūstai ar kimči, pasižymi žemesniais koronaviruso mirtingumo rodikliais.
Dr. Jeanas Bousquetas, Monpeljė universiteto Prancūzijoje plaučių medicinos profesorius, apskaičiavo, kad kiekvienas gramas kasdien suvalgomų fermentuotų daržovių padeda pagerinti imuninę sistemą kovoje prieš COVID–19.
Panaši tendencija pastebėta tose šalyse, kur mėgstama valgyti daug kopūstų – prof. J. Bousquetas įsitikinęs, kad tai nulemia didelis antioksidanto sulforafano kiekis šiose daržovėse.
Jis priduria: „Mityba gali būti labai svarbi imuninio atsako į COVID–19 dalis ir tai gali paaiškinti Europoje matomus skirtumus. Aš dabar pakeičiau savo mitybą ir tris kartus per savaitę valgau žalių kopūstų, o kartą per savaitę – raugintų kopūstų ir marinuotų daržovių.
DAR KARTĄ CINKAS
Daugybė tyrimų pabrėžia, koks svarbus cinkas yra stipriam imunitetui. Pasaulio sveikatos organizacija tai patvirtina: „Manoma, kad cinkas padeda didinti atsparumą ūmioms apatinių kvėpavimo takų infekcijoms, nes sureguliuoja įvairias imunines funkcijas.“
Cinko yra moliuskuose, pupelėse ir lęšiuose, tačiau aštuoni procentai suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje jo negauna pakankamai. Tyrimai rodo, kad suvartojus cinko per 24 valandas nuo peršalimo simptomų atsiradimo infekcijos trukmė sumažėja trečdaliu.