Po rekonstrukcijos buvęs tabako fabrikas Klaipėdoje transformuosis į dviejų pastatų kompleksą, kuriame vyks koncertai bei parodos, bus rodomi spektakliai ir kinas.
Šiuo metu rengiamas tabako fabriko rekonstrukcijos techninis projektas paversti pastatą Kultūros fabriku. Kaip dienraščiui „Vakarų ekspresas“ sakė projekto vadovė architektė Ramunė Staševičiūtė, menkaverčius tabako fabriko statinius planuojama nugriauti, liks tik pati aukščiausia – penkiaaukštė – jo dalis, sumūryta iš raudonų plytų. Senąjį pastatą planuojama sujungti su naująja dalimi, iškilsiančia iki 25 metrų aukščio.
Komplekse įsikurs 300 vietų salė spektakliams bei kitiems renginiams, 100 vietų kino salė, įrašų studija, spaustuvė, šokių studijos, dailininkų dirbtuvės, nedidelė kino studija, baras-klubas, kuriame galėtų vykti įvairūs džiazo bei kiti koncertai. Iš baro-klubo būtų galima išeiti prie Jono kalnelio, čia galėtų būti lauko ekspozicijos. Galvojama ir apie pastato viršuje įsikursiančią atvirą kino salę, taip pat norima rasti vietos lėlių teatrui.
Suprojektuoto kultūros fabriko plotas su požemine dalimi siekia apie 10 tūkst. kvadratinių metrų. Parengus techninį projektą Europos Sąjungos (ES) bus prašoma lėšų jam įgyvendinti. Pirmajam parengtam projekto etapui – galimybių studijai bei techniniam projektui – iš ES struktūrinių fondų skirti 568 768 litai. Dar per 60 tūkst. litų pridėta iš miesto biudžeto.
Savivaldybės žinion senasis tabako fabrikas perėjo 2002-aisiais. Savivaldybės administracijos Kultūros skyrius iškėlė idėją pritaikyti statinį kultūros poreikiams – panašiai, kaip industrinis palikimas naudojamas kitose šalyse.
Pastaruosius penkerius metus uostamiestyje vyko karštos diskusijos dėl šio objekto. Menininkų bendruomenė kaltino savivaldybės Kultūros skyrių nesugebėjimu suformuluoti ir įgyvendinti nekomercinę kultūrą remiančios politikos. Savo ruožtu kultūros valdininkai tvirtino, kad menininkai patys nesugebės užtikrinti Kultūros fabriko projekto tęstinumo.