„Nustačius minėtą dydį, valstybės politikų, bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, Konstitucinio Teismo teisėjų, karių darbo užmokestis (atlyginimai), įstatymų pagrindais sudarytų komisijų narių atlygis ir kitos teisės aktuose nustatytos išmokos ir atlygiai padidėtų apie 200 tūkstančių darbuotojų nuo 16,8 iki 129,20 eurų“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.
4 eurų padidinimui iš valstybės biudžeto prireiks apie 86,1 mln. eurų per metus.
2021 metų pareiginės algos bazinis dydis siekia yra 177 eurus.
Už tai numatantį įstatymą balsavo 114 Seimo narių, susilaikė 6 parlamentarai.
„Džiaugiuosi, kad Seimas pritarė siūlymui padidinti bazinį pareiginės algos dydį ir jis bus toks, dėl kokio buvo susitarta 2022 m. Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje.
Tai leis mažiausiai uždirbantiems viešojo sektoriaus darbuotojams nuo kitų metų pradžios pajusti realiai augančius atlyginimus, nes augs ir minimalūs pareiginės algos koeficientai“, – pranešime cituojama socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Padidinus bazinį pareiginės algos dydį nuo 177 iki 181 eurų, biudžetinių įstaigų tarnautojų, darbuotojų, pareigūnų, karių, teisėjų atlyginimai vidutiniškai padidėtų 2,3 proc.
Tai palies virš 200 tūkst. viešajame sektoriuje dirbančių šalies gyventojų.
Kartu su bazinio dydžio didinimu kils ir minimalūs pareiginės algos koeficientai – tai aktualu uždirbantiems mažiausiai.
Mažiausiai uždirbantiems A, B ir C lygio pareigybių biudžetinio sektoriaus darbuotojams minimalūs pareiginės algos koeficientai nuo kitų metų pradžios augs 0,5 koeficiento.
Beveik 25 tūkst. mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų, įvertinus bazinio dydžio bei minimalių koeficientų kilimą, kitąmet gaus daugiau kaip 100 eurų didesnį atlyginimą. Mažų koeficientų padidinimui biudžetinėse įstaigose bus skirta virš 26 mln. eurų.
SVARBU! Pareiginės algos pastovioji dalis apskaičiuojama bazinį pareiginės algos dydį dauginant iš konkrečiai pareigybei taikomo koeficiento.
Prie darbo užmokesčio dar paprastai pridedama kintamoji pareiginės algos dalis, kuri priklauso nuo pasiektų darbo tikslų, taip pat gali būti mokamos priemokos, premijos ar užmokestis už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą, jeigu jis buvo dirbtas.