• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus pirmiesiems žiemos šalčiams ir temperatūrai staigiai nukritus žemiau dešimties laipsnių, dvigubai išauga draudžiamųjų įvykių, kuriuos lemia neatsargus ir nesaugus automobilių tempimas, skaičius.

REKLAMA
REKLAMA

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ ekspertų skaičiavimais, vidutinė jų žala svyruoja nuo 2000 Lt iki 3000 Lt, o esant sudėtingesniems atvejams ji gali išaugti du kartus.

REKLAMA

„Žema temperatūra yra tikras automobilio techninės būklės išbandymas. Orams staiga atšalus, atsiskleidžia automobilio ydos – silpnas akumuliatorius, seni kuro ir tepalo filtrai, netinkamas dyzelinis kuras, neatsparus žemoms temperatūroms variklio aušinimo skystis. Sustreikavus bet kuriam iš šių elementų vairuotojai susiduria su problemomis ir dažniausiai yra priversti tempti automobilius į automobilių servisus. Tokių problemų ypač padaugėja po savaitgalio, kai esant žemai temperatūrai automobiliai užsistovi kiemuose“, –  sako „PZU Lietuva“ Žalų departamento Valdymo skyriaus vadovas Tomaš Stankevič.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak T. Stankevič, draudžiamieji įvykiai tempiant automobilius dažniausiai nutinka dėl kelių priežasčių. Pirma ir dažniausiai pasitaikanti – nutrūksta lynas, kuris apgadina tempiamojo arba tempiančiojo automobilio kėbulo dalis.

Antra priežastis, dėl kurios nuostoliai paprastai būna daug didesni – neteisingas ir nesinchroniškas tempimas. Sankryžose įvyksta eismo įvykiai, kai tempiantis automobilis sustoja, o tempiamasis nespėja sustabdyti ir atsitrenkia į jį. Maža to, tokiais atvejais dėl įvykio būna kaltas tempiančiojo automobilio vairuotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų