Hidrometaną planuojama panaudoti ir įvairiose kitose transporto priemonėse, varomose benzinu ir dyzelinu. Pasak „SG dujos Auto" direktoriaus Vido Korsako, hidrometaną galėtų naudoti komunalinio ūkio ir specialiosios paskirties įmonių transportas, taksi parkai, o sukūrus hidrometano pildymo stočių tinklą - ir tarpmiestinio susisiekimo autobusai bei dalis lengvųjų transporto priemonių.
Bendra projekto vertė - 7,6 mln. litų, iš jų 5,3 mln. litų sudaro iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama.
„Naujoji laboratorija tirs vandenilio įterpimo į gamtines dujas galimybes ir nustatys tinkamiausias vandenilio proporcijas gamtinėmis dujomis varomuose automobilių varikliuose, atsižvelgiant į variklių technines charakteristikas“, - sakė „SG dujos Auto" direktorius.
„Pradėjus veikti laboratorijai ir sukūrus praktinius vandenilio įterpimo į gamtines dujas modelius, šios naujos rūšies kurą pirmiausiai suteiksime galimybę išbandyti ir naudoti Lietuvos autobusų parkams, kurie pastaruoju metu įsigyja vis daugiau ekologiškų gamtinėmis dujomis varomų autobusų. Planuojame, kad Lietuvoje sukurtos ir išbandytos technologijos bus paklausios ir užsienio šalyse, plėtojančiose gamtinių dujų automobiliams infrastruktūrą", - sakė V. Korsakas.
Įsteigus alternatyvaus kuro laboratoriją, numatyta kurti eksperimentinius hidrometano gamybos modulius, lengvai įdiegiamus degalinių ir viešojo transporto aptarnavimo infrastruktūroje, o vėliau - sukurti reikiamas sąlygas pradėti hidrometano įrangos pramoninę gamybą.
Pasak V. Korsako, planuojama, kad įgyvendinus projektą, komerciniai hidrometano gamybos moduliai bus eksportuojami į kitų šalių rinkas (Latviją, Estiją, Rusiją, Lenkiją, Vakarų Europos šalis, Kazachstaną ir t.t.).
Naujuoju projektu siekiama prisidėti prie inovatyvių aukštųjų technologijų produktų Lietuvoje kūrimo ir pritaikymo praktinėje veikloje, suteikti galimybę atsirasti naujoms aukštos kvalifikacijos specialistų darbo vietoms, paskatinti aukštųjų technologijų paslaugų ir produktų eksportą.
Projektą planuojama užbaigti 2013-ųjų pavasarį. Laboratorija yra kuriama pasitelkus mokslo partnerius - Lietuvos energetikos institutą bei Vilniaus Gedimino technikos universitetą.
UAB „SG dujos Auto" veiklos sritys - viešojo transporto parkų valdymo sprendimai, monitoringas, inovacinių projektų, susijusių su alternatyvių rūšių kuru, plėtra ir įgyvendinimas, gamtinėmis dujomis varomo viešojo transporto dujų sistemų priežiūra ir administravimas.