Oranžinė ir juoda, sovietų karinio apdovanojimo (nuo 1943-ųjų, iki tol šis apdovanojimas buvo naudojamas carinėje Rusijoje ir nacių pusėję kariavusio Andrejaus Vlasovo būrių vėliavose) spalvos, dabar tapo rusų patriotizmo simboliu. Sovietų Sąjunga Antrojo pasaulio karo metu neteko daugiau nei 20 mln. žmonių ir turėjo išlaikyti visą fronto jėgą nuo 1941-ųjų iki 1944-ųjų. Beveik kiekvienas rusas turi protėvį, kuri išgyveno karą arba jame žuvo.
Tačiau idėja suburti žmones aplink oranžinę ir juodą spalvas yra nuleidžiama iš viršaus. „Sovietų Sąjungos pergalė Antrajame pasaulinio kare, kurią čia vadina Didžiuoju Tėvynės karu, užima pagrindinę vietą Vladimiro Putino bandymuose pateikti savo režimą kaip logišką šalies istorijos seką.
Istorijos įvykiais pateisina dabartinius veiksmus
Anot Kremliaus, pasaulio gelbėjimas nuo fašizmo buvo ne tik didžiausias Sovietų Sąjungos pasiekimas – tai taip pat suteikė pagrindą Rusijai sugrįžti po Šaltojo karo kaip V. Putino atkurtai galios valstybei. Tai garantuoja branduolinės raketos, tankai ir kita ginkluotė, kuri antradienį rytą prabildėjo Raudonąja aikšte sostinėje ir paraduose, kurie vyko kituose miestuose.
„Karas – tai vienas iš dalykų, kurie legitimizuoja Putino režimą: jis save įvardija kaip pergalės, šventos visiems rusams, paveldėtoją, todėl valdžia yra aukščiau visos kritikos, – leidiniui pasakojo Maskvos Carnegie centro atstovas Andrejus Kolesnikovas. – Jeigu jūs kritikuojate valdžią, jūs kritikuojate Rusiją“.
Tai, ką išoriniame pasaulyje gali įvardinti Rusijos avantiūrizmu Sirijoje, Krymo okupacija ir puolimu Rytų Ukrainoje, Kremlius ir jai priklausančios žiniasklaidos priemonės pateiks kaip Rusijos pastangas kovoje prieš chaoso ir fašizmo jėgas. Tuo iš esmės dabar Rusijoje pateisinama viskas, o jeigu tam prieštarauji – tu prieštarauji Antrojo pasaulinio karo pergalei.