Bet kokioje konkurencinėje aplinkoje, kur susikerta nuomonės ir ego – kaip dažnai daroma politikoje – centimetras ar du ūgio yra nemenkas pranašumas. Turint tai omenyje, suprantama, kodėl politikai avi batus aukštesne pakulne.
Tačiau noras atrodyti aukštesniam yra ne tik egoistas. Sociologiniai tyrimai parodė, kad aukštesni vyrai dažnai patiria didesnę socialinę sėkmę, iš dalies todėl, kad kiti linkę į juos žvelgti pozityviau, rašoma insider.com.
„Mes darome išvadą, kad žmogaus ūgis yra tiesiogiai susijęs su tarpasmeniniu dominavimu ir gali prisidėti prie plačiai stebimo teigiamo ryšio tarp ūgio ir socialinės padėties“, – rašo vieno recenzuoto tyrimo, kurį 2015 m. paskelbė Groningeno universitetas, autoriai.
Tuo naudojasi ir kiti politikai
Panašu, kad tokiu principu vadovaujasi ir kiti politikai, nes anot „The New York Times“, aukštesnis iš dviejų pagrindinių kandidatų JAV prezidento rinkimus laimėjo dvigubai dažniau nei žemesnis kandidatas. Ir visą tą laiką manėte, kad Teksaso, JAV, politikai avi kaubojiškus batus vien dėl savo liaudiško žavesio.
Politikai nuo JAV iki Rusijos prezidento Vladimiro Putino akivaizdžiai taiko batų su kulnais techniką. Galų gale sunku nustatyti tikrąjį vyro ūgį, nes dažnai yra neatitikimų tarp oficialaus vadovo ūgio ir jo ūgio realiame gyvenime. Aukštesnius batus dėvėti mėgsta ir buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nes jo ūgis būnant prezidentu skyrėsi nuo oficialiai skelbiamo ūgio.