Laisvės partija norėtų turėti du merus – jei pasiseks, Vilniuje ir Elektrėnuose, taip pat tikimasi partijos atstovų Šiaulių, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės rajono savivaldybių tarybose. Bet pirminiai rezultatai rodo, jog Vilniuje Laisvės partijos kandidatas į antrą turą nepateks.
„Turėjome strategiją koncentruotis į tuos miestus ir miestelius, kur veikia mūsų skyriai pakankamai neblogai. Tas ratas taip ir užsisuko, kad turime keturis didžiausius miestus ir turime dar kitus miestus ir rajonus, kur yra gana stiprūs lyderiai, kai kuriuose jie patys kandidatavo į merus ir išjudino sąrašus bei rinkimų kampanijas“, – sakė V. Mitalas.
Vilniuje Laisvės partijos kandidatas į merus yra Seimo narys, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. Kandidatuodamas Seimo rinkimuose šis politikas nevengė ryškių įvaizdžių, fotografavosi su aukštakulniais, makiažu, naudojo Okeanidės įvaizdį. Kandidatuodamas į Vilniaus mero poziciją T. V. Raskevičius panašių įvaizdžių vengė, labiau susitelkė į siūlomas idėjas.
Paklaustas, kodėl atsisakyta ryškių įvaizdžių, Laisvės partijos vicepirmininkas V. Mitalas sakė, kad kai kalbama apie gatvių rekonstrukciją ar investicijas į švietimą, visuomet atsitraukiama nuo populizmo bei saldumo, mat tai pakankamai rimtos temos.
„Mes Vilniuje kalbėjome apie labai svarbius dalykus, jų nepagražindami. Nors išorė, forma daug kam atrodė pakankamai saldi, bet pasakyti, kad nesam už gatvių siaurinimo stabdymą, esam už nuoseklesnes investicijas į švietimą nėra tos temos, kurios būtų lengvos saldiems populistams. Mes šitą kelią sąmoningai pasirinkome. T. V. Raskevičiaus visi interviu, visi debatai aiškiai parodė, kiek daug jis žino apie miestą dar nuo tų laikų, kai buvo tarybos narys, ir kiek dabar, kaip kandidatas į merus, praturtėjo“, – pasakojo politikas.
Kiek Laisvės partijai rinkimuose galėjo pakenkti dabartinio Vilniaus mero, Laisvės partijos atstovo Remigijaus Šimašiaus asmeninio gyvenimo – skyrybų ir naujų vedybų – istorija?
V. Mitalas teigia to nežinantis ir neketinantis spėlioti. Pasak pašnekovo, politika yra viešųjų reikalų kūryba, o asmeninės peripetijos labiau tinka pokalbiams prie kavos, kai kiekvienas gali pasidaryti savo išvadas. Anot V. Mitalo, praėjus tam tikram laikui vilniečiai tikriausiai R. Šimašiaus meravimą prisimins kaip laikus, kai buvo padaryta labai daug.
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ duomenimis, R. Šimašių teigiamai vertina 16,1 proc. respondentų, o neigiamai – 56,6 proc. Bet pats R. Šimašius, paklaustas, ar jo nepopuliarumas nepakenkė T.V. Raskevičiui, sakė nesupratęs klausimo bei pridūrė, kad kai kurių visuomenės nuomonės tyrimų agentūrų rezultatai liberalioms partijoms visuomet rodo menkesnius rezultatus nei paskui parodo rinkimai.
„Šiaip, aišku, kadangi pastaraisiais metais dariau daug reformų, tai buvo labai daug žmonių, kurie sakė „štai, pagaliau“, bet buvo tų, kurie sakė „mes to nenorėjome“. Bet žiūrint labai realiai į liberalius rinkėjus, tai yra daugiau tokių rinkėjų, kurie yra visiškai tuo patenkinti ir kai mes darom tyrimus, tas matosi. Kalbant apie ateitį, Tomas Vytautas pats iš savęs yra stipri asmenybė ir, man atrodo, kad jam kažkas kitas padėti ar pakenkti ne tiek daug gali, kaip atrodo“. Kita vertus, tai yra ir tam tikras tęstinumo dalykas, tai mano palikimas ir padeda, o tam tikrais atvejais gali trukdyti. Aš manau, kad daugiau padeda, bet įvertinsime“, – portalui tv3.lt teigė R. Šimašius.
R. Šimašius pasakojo, kad buvo tas žmogus, kuris įtikinėjo T.V. Raskevičių dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose. „Tiesą sakant, dalyvavau pradedant nuo to, kad įtikinėjau Tomą Vytautą, kad verta leistis į šitą nuotykį. Vėliau tikrai labai nemažai šnekėjome, Tomas Vytautas buvo mano knygos skaitytojas dar jos juodraščio pavidalu ir taip apsisprendinėjo. Daug šnekėjom, daug bendravom“, - teigė Vilniaus meras.
Vilniaus meras taip pat atsakė į klausimą, kodėl pastaraisiais metais tapo toks lieknas: „Čia kombinacija: sportas, mityba ir nervai. Viskas padaro savo“.