• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) vadovo Povilo Jakučionio vieši pareiškimai, kuriais jis teigiamai įvertino generolą Povilą Plechavičių ir 1926 metų perversmą, yra Tėvynės sąjungai lyg "akmuo po kaklu", kuris ją "skandina". Taip mano Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos instituto direktorius docentas Antanas Kulakauskas.

REKLAMA
REKLAMA

"Aišku, kad tokie pareiškimai stato į keblią padėtį Tėvynės sąjungos vadovybę. Jei taip bandoma įteigti savo idealus į Vakarus orientuotai visuomenei ir partijai, tada galima sakyti, jog tai lyg akmuo po kaklu, tempiantis į dugną visą partiją", - trečiadienį Eltai sakė A. Kulakauskas.

REKLAMA

Jo žodžiais, jei tokie 1926 metų perversmo ir jo vykdytojų įvertinimai pateikiami nuoširdžiai, tai "liudija atitinkamą mentalitetą". "Kita vertus, tai gali būti politinis žaidimas, skirtas tai visuomenės daliai, kuri mano, kad autoritariniai valdymo metodai turi privalumų", - pažymėjo politologas. Pasak jo, P. Plechavičiaus nuopelnai Lietuvai "labai abejotini".

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu P. Jakučionis trečiadienį per spaudos konferenciją negailėjo aštrių epitetų Lietuvos mokslininkams - istorikams, kurių išvados neatitiko jo nuomonės. Istorikas Alvydas Nikžentaitis bei kiti, P. Jakučionio žodžiais, "juodieji metraštininkai" esą pernelyg sureikšmina P. Plechavičiaus vaidmenį 1926 metų perversme ir nepelnytai jį kritikuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LPKTS vadovas trečiadienį per spaudos konferenciją teigė manąs, kad "jeigu 1940 metais būtent P. Plechavičiui, o ne paradiniams generolams būtų buvę pavesta vadovauti Lietuvos kariuomenei, šioji būtų pasipriešinusi sovietiniams okupantams ir Lietuva būtų tapusi ne LTSR, o "liaudies demokratine respublika" bei išlaikiusi dalį valstybingumo".

REKLAMA

Parlamentaras teigė pozityviai vertinąs 1926 metų perversmą. "Ne P. Plechavičiaus kaltė, kad A. Smetona per ilgai delsė skelbti naujus Seimo rinkimus. Be to, bolševizmo įsigalėjimo pavojus Lietuvoje 1926 metais buvo toks akivaizdus, kad delsti nebuvo galima. Kitaip iki 1930 metų Lietuva jau būtų tapusi LTSR", - aiškino P. Jakučionis.

REKLAMA

Skeptiškai šias parlamentaro idėjas įvertinęs A. Kulakauskas pabrėžė, jog būtų svarbu išsiaiškinti, kiek jos atitinka visos Tėvynės sąjungos nuostatas, ir kiek tai yra tik paties P. Jakučionio ir jo vadovaujamos organizacijos nuostata.

Neseniai į Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Tėvynės sąjungos gretas įsiliejusi LPKTS, pasak jos atstovų, vienija daugiau kaip 40 tūkstančių narių. Tėvynės sąjungoje iki susiliejimo su LPKTS buvo keliolika tūkstančių narių.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų