Byloje, kurioje aiškinamasi prieš dvejus metus „tvarkiečių“ surengto piketo prie Vilniaus apygardos prokuroro Irmanto Mikelionio namų aplinkybes, kaltinimus prokurorai ketino pateikti ir Petrui Gražuliui, tačiau Seimas neleido panaikinti jo teisinės neliečiamybės.
Antradienį teismo liudyti iškviestas parlamentaras pareiškė, kad to nedarys, nes byla yra politinė.
„Seimas – jums ne autoritetas, kuris taip pat palaikė šią bylą politine byla? (...) Seimo pozicija jums ką nors reiškia, ar ne? Nutraukite šitą bylą, būkite garbingi teisėjai“, – teisme reikalavo P. Gražulis.
Jis priminė esąs politinis kalinys, todėl ir nenorintis liudyti „politinėse bylose“.
„Kadangi byla politinė, aš elgiuosi politiškai – neduoti jokių parodymų“, – pareiškė jis.
Posėdyje liudijęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Seime Juozas Imbrasas BNS tikino ir toliau besilaikantis nuomonės, jog prokuratūros ikiteisminis tyrimas dėl buvusio „tvarkiečių“ lyderio europarlamentaro Rolando Pakso galimos politinės korupcijos buvo politizuotas.
„Manau, kad buvo politinis spaudimas. Nes kaip mūsų pirmasis valstybės žmogus sugeba parinkti asmenis į raktines vietas – ir prokurorą, ir teisėją – ir jie priversti vykdyti tokias bylas? – dėstė J. Imbrasas.
Bylą dėl piketo jis lygino su situacija Rusijoje.
„Ar kas galėjo pagalvoti, kad piketas gali būti įvardytas kaip kažkoks spaudimas? Pas Vladimirą Putiną šiandien taip yra – susirinko žmonės Kemerovo aikštėje ir juos vadina tėvynės išdavikais“, – tikino jis.
Byloje antradienį liudijo dar keli pikete dalyvavę „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai.