Šie sandoriai buvo viena iš Europos Komisijos nustatytų antimonopolinių sąlygų, „Orlen“ siekiant perimti pagrindinę konkurentę šalyje „Lotos Group“ (apie prijungimo užbaigimą skelbta rugpjūčio pradžioje).
„Orlen“ liks 70 proc. Gdansko naftos perdirbimo gamyklos akcijų, tačiau „Aramco“ papildomai perims 100 proc. su šia gamykla susijusios degalų didmenininkės akcijų ir 50 proc. akcijų bendros įmonės su BP, reaktyvinių degalų tiekėjos „BP Europa SE“, veikiančios septyniuose Lenkijos oro uostuose.
Be to, „Orlen“, „Aramco“ ir Saudo Arabijos chemijos kompanija „Saudi Basic Industries Corporation“ (SABIC) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl naujo naftos chemijos projekto Lenkijoje.
„Aramco“ ir „Orlen“ taip pat sudarė naftos tiekimo susitarimą, pagal kurį Saudo Arabija patenkins iki 45 proc. Lenkijos koncerno žaliavinės naftos poreikių.
„Orlen“ valdybos pirmininkas Danielis Obajtekas sandorius su „Aramco“ pavadino strategiškai svarbiais siekiant užtikrinti tolesnį naftos tiekimą ne tik Lenkijai, bet ir Rytų bei Vidurio Europos regionui.
„Sukurta didžiausia Vidurio Europoje grupė, stipri keliose verslo srityse, o tai užtikrina tolesnę dinamišką plėtrą bei efektyvų naujų verslo sričių vystymą“, – pabrėžė jis.
Šie sandoriai su „Saudi Aramco“ yra tik dalis susitarimų, kuriuos „Orlen“ teks įgyvendinti dėl „Lotos“ grupės perėmimo. Biodegalų verslą „Lotos Biopaliwa“ pasiryžusi įsigyti „Rossi Biofuel Zrt“, priklausanti „Envien“ grupei, kuri turi tokių aktyvų Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje ir Kroatijoje, logistikos bendrovę „Lotos Terminale“ ir bitumo verslą „Lotos SPV 2“ perims Lenkijos „Unimot Investments“, o „Lotos Paliwa“ aktyvus (417 degalinių Lenkijoje) nupirks Vengrijos MOL, parduodama „Orlen“ 144 degalines Vengrijoje ir 41 degalinę Slovakijoje.