• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tinkamai rūpintis kambariniais augalais, įskaitant ir orchidėjas, nelengvas darbas, ypač vėstant orams. Tačiau ekspertai pasidalino 5 patarimais, kaip prižiūrėti orchidėjas, kad jos būtų sveikos ir ilgiau džiugintų žiedais.

Tinkamai rūpintis kambariniais augalais, įskaitant ir orchidėjas, nelengvas darbas, ypač vėstant orams. Tačiau ekspertai pasidalino 5 patarimais, kaip prižiūrėti orchidėjas, kad jos būtų sveikos ir ilgiau džiugintų žiedais.

REKLAMA

Falenopsis, dar vadinamas drugio orchidėja, yra populiariausia namuose auginamų orchidėjų rūšis. Jas žmonės pamilo dėl spalvų ir formų įvairovės. Be to, jas gana lengva prižiūrėti, jos gerai auga šviesioje vietoje ir gali pražysti bet kuriuo metų laiku, rašo express.co.uk.

Karališkoji sodininkystės draugija sakė: „Jų subtilus grožis mus žavi jau šimtmečius, o dabar jų galima pigiai nusipirkti beveik kiekviename prekybos centre. Tačiau neišmeskite orchidėjų, kai jos nužydi, suteikite joms šiek tiek priežiūros ir jos žydės metų metus.“

Prieš išmetant nužydėjusias orchidėjas, karališkoji sodininkystės draugija ragina išbandyti penkis dalykus, kad orchidėjos žiedais džiugintų daug ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA

1. Paaiškino, kodėl nukrenta nepražydę pumpurai

Pasak ekspertų, pumpurai nė nepražydę nukrenta dėl netinkamos temperatūros. Jie itin jautrūs šalčiui, orchidėjoms reikalinga aukštesnė nei 16 laipsnių temperatūra.

REKLAMA

Sodininkystės ekspertai pridūrė: „Nepirkite augalų iš lauko prekyviečių atvėsus orams.“

Jei orchidėjos laikomos žemoje temperatūroje, kaip tai dažnai daroma prekybos centruose, atsiranda pažeidimai, augalas gali mirti.

2. Prižiūrėkite šaknis

Dauguma orchidėjų turi orines šaknis, kurios ne skverbiasi gilyn į žemę, o keliasi į paviršių, kad gautų oro. Būtent šaknys gali padėti suprasti, jei orchidėjai netinka augimo sąlygos.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ekspertų, jei orchidėjos šaknys yra pilkos ir susitraukusios, tai reiškia, kad augalui trūksta drėgmės. Kita vertus, orchidėjos labai jautrios perlaistymui, o tai – vis dar dažnai kartojama klaida, ypač vėstant orams.

Kad išvengtumėte perlaistymo, patariama reguliariai apipurkšti orchidėjas, kad joms pakaktų drėgmės, tačiau jos nebūtų per daug.

3. Nenaudokite vandens iš čiaupo

Ekspertai sakė: „Naudokite lietaus arba virintą vandenį orchidėjų apipurškimui ar laistymui, nes vandenyje iš čiaupo esantis chloras kenkia augalui. Taip pat svarbu, kad vanduo būtų kambario temperatūros.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietaus vanduo, krisdamas į žemę, ištirpina ir sugeria daugybę naudingų organinių medžiagų, todėl laistant lietaus vandeniu, augalas gauna reikalingų maistinių medžiagų.

4. Nešlapinkite žiedų

Apipurkšdami orchidėjas, šiukštu nepurkškite vandens ant jų žiedų, jei norite, kad jie būtų gražūs. Pasak ekspertų, ant žiedų patekus vandens, ant jų gali atsirasti dėmės.

REKLAMA

Vietoj to, apipurkškite tik augalo šaknis, kad jos būtų žalios ir sveikos. Svarbu šį darbą atlikti reguliariai, nes tai yra tropiniai augalai, klestintys šiltose temperatūrose.

5. Darbai nužydėjus orchidėjai

Ekspertai teigė: „Kai augalas baigs žydėti, nukirpkite žiedus ir dalį stiebo, tuomet praėjus kuriam laikui orchidėja vėl sužydės.“

„BabyBio“ kambarinių augalų ekspertai pridūrė: „Orchidėjoms reikalingos maistinės medžiagos tiek žydėjimo, tiek ramybės būsenoje. Augalui baigus žydėti, galite nugenėti stiebus, taip kitą sezoną orchidėja vėl pražys.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų