• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ pranešė savo verslo klientams pristačiusi analogų Lietuvoje neturinčią „TeliaSonera“ grupės sukurtą M2M („Machine to machine“) paslaugų valdymo platformą, kuri leidžia įmonėms pačioms valdyti savo telemetrijos paslaugas, taupyti kaštus ir gerinti veiklos efektyvumą.

REKLAMA
REKLAMA

Ši platforma pasauliniu mastu buvo pristatyta šiemet vasarį vykusiame „Mobile World Congress“ Barselonoje, sakoma bendrovės pranešime. „Machine to machine“, arba „įrenginys įrenginiui“, technologijos leidžia įrenginiams keistis informacija, kuri perduodama laidais arba belaidžiu ryšiu.

REKLAMA

„TeliaSonera“ M2M paslaugų valdymo platforma skirta Šiaurės ir Baltijos šalių verslo klientams. Ja naudojasi tokios bendrovės kaip „Tesla Motors“, o Lietuvoje naujosios paslaugų valdymo platformos galimybes jau pradėjo testuoti dvi transporto kontrolės sprendimus teikiančios įmonės.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiaurės šalyse įjungtų į tinklą įrenginių skaičius jau pranoko bendrą regiono gyventojų skaičių. Numatoma, kad jis ir toliau augs po 30 proc. per metus. Lietuvoje telemetrijos sprendimų perspektyvos taip pat yra didelės ir jų svarba tiks augs. Turėdami plačiausiai Lietuvoje išvystytus 3G ir 4G LTE tinklus, kurie yra itin svarbūs naudojantis telemetrijos paslaugomis, mes siūlome ir naujus sprendimus šalies verslui, didinančius įmonių konkurencingumą“, - sako bendrovės pranešime cituojamas „Omnitel“ prezidentas Danas Strömbergas. Skelbiama, kad, naudodamosi „TeliaSonera“ M2M paslaugų valdymo platforma, įmonės gali realiuoju laiku valdyti savo telemetrijos įrenginių SIM korteles ir kontroliuoti paslaugas bei procesus, įgyja įrankių įvairiapusiškai analizuoti savo telemetrijos paslaugų veikimą. Platforma taip pat suteikia galimybę integruoti savitarnos funkcionalumą įmonių vidinėse IT sistemose. Iškilus klausimų, į platformą aptarnaujantį M2M klientų aptarnavimo centrą galima kreiptis visą parą septynias dienas per savaitę, teigia bendrovės atstovai.

Lietuvoje M2M sprendimai daugiausia apima energetiką, transportą, apsaugą bei nutolusių objektų stebėjimą ir valdymą. Jie pritaikomi renkant bei į komunalinių paslaugų įmones perduodant įvairių skaitiklių (elektros, vandens, dujų) duomenis, įvairiose transporto kontrolės sistemose - realiuoju laiku stebint transporto priemonių buvimo vietą, nuvažiuotą kelią bei degalų sąnaudas. Šiaurės šalyse telemetrijos sprendimai jau plačiai taikomi ir sveikatos apsaugos bei medicinos srityje, matuojant ir nuotoliniu būdu perduodant informaciją apie pacientų sveikatos būklę, taip pat – išmaniuosiuose namuose, kur įrengti M2M energijos valdymo sprendimai padeda sutaupyti net 30 proc. energijos, išmaniųjų mokėjimų bei kitose srityse, sakoma pranešime.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų