25-erių atletė pripažįsta, kad dar 2022 m. ant klaustuko kabėjo visa profesionalios sportininkės karjera. Visgi su visomis traumomis ir negandomis panevėžietė susitvarkė užtikrintai, o šie metai pažymėti įspūdingu sugrįžimu į didžiąją sceną.
Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutavusi dviratininkė dabar ruošiasi Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankai.
Lietuvė jau sausio 7 d. išvyksta į Europos čempionatą, kur kovos dėl reitingo taškų.
Kol kas didžiausias Olivijos pasiekimas suaugusiųjų sporte – 2021 m. Europos čempionate užimta 5 vieta (dviračių treko lenktynių kompleksinė daugiakovė, omniumas).
O. Baleišytė praėjusį savaitgalį dalyvavo Lietuvos sporto apdovanojimuose, kuriuose pademonstravo savo elegantišką pusę.
Sportininkė vilkėjo išskirtinio dizaino suknele ir susilaukė daug komplimentų ne tik dėl puikių pasiekimų sporte, bet ir kerinčio įvaizdžio.
Naujienų portalas tv3.lt Lietuvos sporto apdovanojimuose trumpai pakalbino O. Baleišytę apie besibaigiančius metus ir laukiančias naujas galimybes.
Olivija, kokie jums buvo šie besibaigiantys metai?
Įspūdingi. Daug naujų išbandymų, įspūdžių, nusivylimų ir pakilimų. „Ant popieriaus“ galbūt tai neatrodo kaip įspūdingi metai, bet kas žino situaciją iš vidaus, tai buvo, sakyčiau, sugrįžimo metai.
Kokius metus įvardintumėte kaip pačius geriausius ligšiolinėje savo karjeroje?
Kol kas tai būtų 2021 m. Vėliau sekę 2022 m. buvo kupini traumų, nusivylimų ir apskritai „ant klaustuko“ kabėjo visa karjera.
Kaip manote, kokiame karjeros etape dabar esate? Dar vis kylate ar jau pasiekėte savo Zenitą?
Aš pati jaučiu, kad dar tikrai kylu į viršų. Tik į priekį (šypsosi).
Ką jums davė ir vis dar duoda sportas, jeigu atmestume pergales, pasiekimus ir finansus?
Pirmoje vietoje – labai labai stiprų charakterį. Visos gyvenimo bėdos nebeatrodo tokios baisios.
Ką pastebite savo aplinkoje – aktyviai sportuojančių žmonių daugėja ar mažėja?
Mano beveik visi draugai yra sportininkai. Kažkas daugiau ar mažiau, bet visi juda, nes sukuosi sporto aplinkoje.
Ar esate patenkinta Lietuvos sporto politika dviračių sporte?
Visada galima tobulėti ir judėti į priekį, bet palyginus, kokia situacija buvo prieš keletą metų, dabar situacija yra džiuginanti.
Kokia jūsų nuomonė apie rusus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse?
Nelabai noriu komentuoti šia tema. Kaip bebūtų, manau, tiek Rusijos, tiek Baltarusijos atletai neturėtų būti prileidžiami jokioje sporto šakoje. Nesvarbu, su balta ar kokia kita vėliava.
Ar per šventes sau leisite daugiau nei prieš svarbius startus, kai reikia laikytis sportinio režimo?
Nežinau, kažkaip nesikoncentruoju į tai. Labiau dėmesys yra į šeimą. Žinoma, maistu pasimėgauju, bet daugiau dėmesio skiriu artimiesiems.
Kiek turėsite laiko ramiam poilsiui ir kas laukia kitais metais?
Sausio 7 d. iškeliauju į Europos čempionatą, kur tęsiu atranką į olimpines žaidynes. Laukia keturi labai svarbūs startai. Balandį paaiškės, kas pagal reitingą patenka į olimpines žaidynes. Galimybių patekti į Paryžių tikrai yra, tik reikia gerai „atlaikyti“ visus tuos keturis laukiančius startus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!