Olandų architektai originaliu būdu išsprendė nelengvą klausimą. Forto rekonstrukcijos metu jų buvo paprašyta per griovį padaryti tiltą, kad jis būtų beveik nematomas. Tad buvo nutarta perėjimą pastatyti tiesiog vandenyje. Tiltas, panardintas po vandeniu, buvo pavadintas „Mozės tiltu“.
„Mozės tiltą“ (angl. – „Moses Bridge“), pavadintą pranašo Mozės garbei, prieš kurį, kaip bylojama legendoje, prasiskyrė jūra, suprojektavo olandų inžinieriai iš „Ro&Ad Architecten“. Šis projektas vertas dėmesio ne tik dėl idėjos originalumo, bet ir dėl statybose panaudotos inovatyvios konstrukcinės medžiagos – „Accoya“ medienos.
Gynybiniai grioviai ir fortai XVII a. Olandijoje buvo statomi siekiant gintis nuo Prancūzijos ir Ispanijos antpuolių. „Fort de Roovere“ fortą juosiantis gynybinis griovys buvo ypatingas tuo, jog buvo per gilus žmonėms ar kavalerijai perbristi, tačiau per seklus keltis laivais.
Fortą aplankyti nusprendusių lankytojų gynybiniame griovyje laukia netikėtumas: per nepertraukiamą vandens barikadą nėra jokių tiltų – į fortą veda tik „spraga“ vandenyje. Vandenį skiriantis sausumos koridorius pastatytas iš acetiliuotos ir daugybe kitokių būdų apdirbtos medienos „Accoya“, kurios funkcionalumas tokiomis sąlygomis išlieka iki 50 metų.Olandijos architektų asociacija „Mozės tiltą“ pripažino geriausiu 2011-ųjų statiniu šalyje. Be to, projekto autoriai tapo konkurso „Dutch Design Awards 2011“ finalininkais – žiuri komisija tokią idėją pavadino genialia.
Mozės tiltas (nuotr. Gamintojo)
Mozės tiltas (nuotr. Gamintojo)
Mozės tiltas (nuotr. Gamintojo)