• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį savaitgalį žymi verslininkė ir atlikėja Oksana Pikul pranešė žinią apie savo ir mylimojo Vaido Akramavičiaus skyrybas. Socialiniame tinkle „Instagram“ pasidalijus įrašu apie sukimą skirtingais keliais, pasipylė pašaipių komentarų lavina, kritikuojančių atlikėjos pasirinkimą ir gyvenimo būdą.

Praėjusį savaitgalį žymi verslininkė ir atlikėja Oksana Pikul pranešė žinią apie savo ir mylimojo Vaido Akramavičiaus skyrybas. Socialiniame tinkle „Instagram“ pasidalijus įrašu apie sukimą skirtingais keliais, pasipylė pašaipių komentarų lavina, kritikuojančių atlikėjos pasirinkimą ir gyvenimo būdą.

REKLAMA

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt rašė, kad O. Pikul paviešinus žinią apie skyrybas atlikėja sulaukė ir žinomų bičiulių reakcijos. Vienos iš jų – neseniai išsiskyrusi Gerda Žemaitė, o taip pat ir atlikėjos scenos partnerė bei draugė Monika Kvietkutė.

„Nuoširdžiai kalbant, man niekada judu nesižiūrėjote kaip pora. Sprendimai ne veltui ateina. Sėkmės didžiausios! Oksana, esi nuostabi moteris visomis prasmėmis“, – palaikymą išreiškė G. Žemaitė. 

„Tu verta geriausio! Užtenka toleruoti, stengtis dėl žmonių, kurie to neverti! Myyyliuu, mieloji! Sveikinimai! Palaikymas maaax“, – komentavo M. Kvietkutė. 

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik, O. Pikul paskelbus šią žinią, visuomenė sureagavo itin audringai – pasipylė lavinos pašiepiančių ir skaudžių komentarų bei replikų, imta po kaulelį narstyti jos asmeninio gyvenimo detales.

REKLAMA

Neįprastai didelis dėmesio kiekis privertė ne vieną spėlioti, galbūt tai gali būti susiję su visuomenės nebrandumu, kiti svarstė apie tai, kad komentavusieji tenorėjo išlieti susikaupusį įtūžį.

Tad apie tai, kodėl visuomenę domina žymių žmonių gyvenimo posūkiai, kodėl jie iškart sulaukia piktų komentarų lavinos bei kaip tai veikia pačius žymius žmones, naujienų portalui tv3.lt pasakojo psichologas, profesorius Gediminas Navaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės patenkina savo poreikius

Pradėjus su psichologu gvildenti klausimą, kodėl visuomenė taip aštriai reaguoja į tam tikrų žymių asmenų skyrybas, G. Navaitis tikino, kad visa tai yra susiję su žmogaus seksualumu.

Visų pirma, pašnekovas ragino pažvelgti į žmogaus prigimtį. Pasak jo, žmogus, lyginant su kitais gyvūnais, yra išskirtinai seksualus, tačiau tuo pat metu, skirtingai nei gyvūnai, dažniausiai laiką leidžia tik su vienu partneriu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Absoliuti dauguma gyvūnų seksu domisi vos porą savaičių pavasarį, o vėliau jiems seksas tampa neįdomus. Tuo tarpu žmonės seksu domisi visą laiką, tačiau jie yra menkiau prisitaikę prie atskiro gyvenimo, jais reikia ilgiau rūpintis.

Atkreipkite dėmesį į sentimentalius vaizdelius, kaip kumeliukas savo 4-6 gyvenimo valandą jau stojasi ant kojelių ir šalia motinos strikinėja. Kurią valandą po gimimo žmogaus kūdikis galėtų nors kiek savarankiškai gyventi? Akivaizdu, kad į klausimą apie valandas mėgintų atsakyti nebent tie, kurie nėra matę kūdikio“, – atkreipė dėmesį jis.

REKLAMA

Anot jo, kadangi žmogus, viena vertus, yra labai seksuali būtybė, kita vertus, turi prisirišti prie vieno partnerio ir auginti vaikus, jis patiria akivaizdžius prieštaravimus. Visgi, tam buvo sugalvotas sprendimas.

G. Navaitis pasakojo, kad žmogui nėra būtina dalyvauti pačiame procese, neretai savo poreikiams patenkinti pakanka stebėti kitus šiame procese, kurio negalime įgyvendinti patys.

„Dėl to atsirado žmonės, kurie specialiai mums demonstruoja visas sekso fazes, t. y., televizijos ekrane susipažįsta, tuokiasi, skiriasi.

REKLAMA

Tad poreikis domėtis kitų žmonių asmeniniu gyvenimu kyla iš poreikio būti ištikimam, išsaugoti porą. Mes turime galimybes pasidalinti į kelias grupes ir sakyti, kad ji šaunuolė, sakyti, kad štai ir žymiems žmonėms nesiseka.

Pokalbis tam tikra prasme yra iškrovos forma, leidžianti būnant labai seksualiam gyvūnui išlikti pastovioje poroje ir išsaugoti ištikimybę“, – atskleidė pašnekovas.

Pašaipų kaltininkas – anonimiškumas

G. Navaitis atkreipė dėmesį į dar vieną šioje situacijoje pasireiškusį aspektą – pašaipius komentarus. Anot jo, šių komentarų atsiranda vien dėl to, nes žmonės gali išreikšti savo susikaupusias emocijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Psichologas pasakojo, kad atsidarius bet kurio naujienų portalo komentarų skiltį galima aptikti tokių komentarų, kaip „vėl parašė nesąmonę, galėtų labiau pasistengti“, o pakomentavusiajam linksma dėl to, kad galėjo pasidalinti savo galbūt ne visai visuomenei priimtina nuomone.

„Prieš kelis metus kaip ir buvo atrasta viena iš pirminių [planetos] dalelių. Aš perskaičiau apie 20 komentarų po ta žinia. Trys iš jų buvo specialistų komentarai, kurių nelabai supratau, o kiti 17 buvo apie tai, kad „prireikė pinigų ir surado“ arba „man duotų pinigų, aš irgi surasčiau“. Tad tai komentavusiems asmenims tebuvo proga išsikeikti. Santykis toks, kad trys suprato, ką rašė, o kiti rašė vien tam, kad parašytų.

REKLAMA

Dėl to tas pyktis, priekabės, įžeidinėjimai internetinėje erdvėje daugiau rodo žmogaus vidines būsenas ir galimai tam tikras problemas. Tokius dalykus labai retas kuris rašinėja pasirašydamas savo tikru vardu, pavarde, pasidalindamas telefono numeriu <...>.

Čia aš užduočiau paprastą klausimą – jeigu turiu nuomonę, kurią vertinu, kodėl nenoriu, kad visi žinotų, kad tai mano nuomonė? Dažniausiai internetinis komentatorius nenori dalintis“, – sakė jis.

REKLAMA

Anonimiškumo šaknis G. Navaitis susiejo dar su carinės Rusijos laikais. Pasak jo, tuo metu visi, pasisakantys už lietuvybę, būdavo persekiojami ir už tai grėsė atsakomybė.

Pašnekovas išryškino tai, kad nors šiomis dienomis situacija pasikeitusi, visgi asmuo suvokia, kad elgiasi nepriimtinai išreikšdamas savo mintis, peržengdamas ribas, todėl renkasi slėpti savo tapatybę, taip tarsi nusimesdamas atsakomybę už savo žodžius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galimybė gauti dėmesio

Pradėjus kalbėtis apie tai, kodėl garsūs asmenys apskritai renkasi viešinti savo asmeninio gyvenimo detales ir svarbius pokyčius, G. Navaitis tikino, kad tai – dėmesio atkreipimo į save būdas. Pasak jo, viešumas tam tikriems asmenims tampa įrankiu parodyti save.

Jo teigimu, viešumas yra tarsi savireklamos priemonė, būdas atkreipti dėmesį į save, o asmeniniai žvaigždžių gyvenimai masina daugybę žmonių, tad tokioje situacijoje laimi abi pusės: besidalinantis asmuo sulaukia dėmesio, o žiūrovai patenkina savo smalsumą pažvelgti į kitų gyvenimus pro rakto skylutę.

REKLAMA

Psichologas sako, kad yra ir daugiau temų, kurios galėtų patraukti žiūrovų dėmesį, tačiau mažai kas gali aplenkti meilės reikalų klausimus.

Pasak jo, kadangi kur kas mažiau yra domimasi ir diskutuojama apie žymių žmonių sveikatą, didesnė turinio dalis yra apie meilės gyvenimo subtilybes.

„Visa tai išryškina šių dalykų svarbą visuomenei, o tie, kurie dalijasi turiniu apie savo asmeninį gyvenimą dažniausiai bando į save atkreipti dėmesį“, – akcentus sudėjo ir baigė pokalbį jis.

Dar islindo vienas durnius, visas pasaulis tyciojasi ir juokiasi is tokiu istoriju, , nieko cia blogo tame nera, babyte tiesiog spinduliuoja porniuku, trauka visokio plauko iskrypelius, tiesiog, kaip medus, nes pati to nori, porno zvaigzde irgi yra profesija
psichologas, kuriam reikalingas psichologas. Viskas čia elementaru, žmonėms nepatinka tuščias savipiaras, kaip savęs - šūdo ant šakių išsikėlimas. Gaila, kad patys tie K ir P -enceriai to nesupranta, todėl geriau siūlyk savo pagalbą jiems ir pats homeopatinių vaistukų pagerk.
Profesorius masturbuojasi prie kilimo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų