• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Odos senėjimas: neišvengiamas, bet pristabdomas

Ką verta žinoti apie odos senėjimą? Kada prasideda šis procesas? Kiekviena moteris anksčiau ar vėliau pradeda ieškoti atsakymų į šiuos klausimus.

Ką verta žinoti apie odos senėjimą? Kada prasideda šis procesas? Kiekviena moteris anksčiau ar vėliau pradeda ieškoti atsakymų į šiuos klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laura Mureikaitė

Sulaukus 25–30 metų biologinis laikrodis ima tiksėti greičiau, visas kūnas pajunta, kad jis neišvengiamai pavaldus gamtos dėsniams. Laimė, apstu šiuolaikinės kosmetologijos metodų, leidžiančių puikiai atrodyti bet kokio amžiaus. Remiantis statistika, odos būklė pastebimai pradeda blogėti sulaukus 35-45 metų, nors pirmieji odos senėjimo procesai prasideda kur kas anksčiau. Pagrindine jų priežastimi laikomas medžiagų apykaitos lėtėjimas. Brandžios odos ląstelės atsinaujina gerokai rečiau nei jaunos. Priežastis – kraujagyslės, kuriomis iki odos ląstelių teka maistingosios medžiagos. Nusilpus kraujagyslių tonusui, ląstelės prasčiau aprūpinamos deguonimi ir maisto medžiagomis. Raginis odos sluoksnis storėja, oda tampa grubesnė, kartu plonėja dermos sluoksnis, jame mažėja elastino ir kolageno. Ląstelėse krenta melanino ir skysčių lygis. Štai kodėl dar prieš keletą metų buvusi stangri oda praranda tonusą, tampa jautresnė įvairiems dirgikliams.

REKLAMA

Oda po 25

Jei būdama šio amžiaus pradėsite odą lepinti drėkinamosiomis procedūromis, tikėtina, ji ilgiau išliks jaunatviškai stangri ir švelni. Procedūras pradėkite valymu ir šveitimu. Tada tepkite kaukę (su jūros augalais, gydomuoju purvu ar vaisiais), galiausiai – atlikite atpalaiduojamąjį masažą ir pamaitinkite odą apsauginiu kremu. Namų sąlygomis odos drėgmei palaikyti naudokite kremus su provitaminu A, persikų kauliukų ar kviečių gemalų aliejų. Tiek kremus, tiek aliejų ar kaukes tepkite ant drėgnos, toniku suvilgytos odos – tada šios priemonės veiks aktyviau. Šiame amžiaus tarpsnyje nuo dermos senėjimo geriausiai saugo masažas – poveikis regimas jau po pirmojo seanso. O kad jis nepranyktų, masažą rekomenduojama atlikti 2 kartus per savaitę. Beje, vietose, kur mažai deguonies, vitaminas A greitai virsta laisvuoju radikalu ir ima ardyti ląsteles. Todėl atostogaudama kalnų kurorte geriau rinkitės kitus kremus.

REKLAMA
REKLAMA

Oda po 35

Kitas odos senėjimo etapas – tai ląstelių sienelių irimas. Skystyje tarp audinių susikaupia daugiau neigiamo krūvio baltymų, aminorūgščių ir lipidų, dėl to viršutinis odos sluoksnis vis sparčiau praranda drėgmę. Tai pasireiškia pasikartojančiu lengvu patinimu, atsiranda maišeliai po akimis. Kosmetologai su šiais procesais rekomenduoja kovoti masažu ir vitaminų kaukėmis, antioksidantais ir fermentais, skatinančiais ląstelių dalijimąsi. Veido spalvą pagerins lengvi šveitikliai su vaisių rūgštimis. Namuose odos priežiūrai rinkitės valomuosius šveitiklius – šie nuskaistins odą, pašalins pilkumą, veidas sveikai spindės. Be to, tepkitės drėkinamąsias ir maitinamąsias kaukes su biotinu ir vitaminu B6 – šios medžiagos puikiai reguliuoja apykaitos procesus. Nors šiuolaikinėms moterims paprastai aktualesnė tampa svorio reguliavimo problema, dietomis, raginančiomis visiškai atsisakyti riebalų, geriau nesusigundyti. Atsisakius riebalų oda sens sparčiau!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oda po 45

Šiuo tarpsniu itin svarbus tampa veido ovalas – jo kontūrai tampa nebe tokie ryškūs. Todėl daugiau dėmesio būtina skirti odos stangrumui. Kuo veido ovalas bus ryškesnis, tuo jauniau atrodysite. Rekomenduojama procedūra grožio salone – vadinamasis akvaliftingas: jis drėkina, maitina ir atkuria odos būklę. Namų sąlygomis akvalifringą atstoja valomosios kaukės iš molio, papildytos biologiškai aktyviais kompleksais. Tokios kaukės atkuria riebalų liaukų veiklą, be to, padeda šalinti iš odos toksinus, slopina nedidelius uždegimus. Rūpindamasi grožiu nepamirškite ir kaklo bei iškirptės srities – tam pravers stangrinamosios kaukės, vadinamasis kriomasažas (masažas ledo gabalėliais), parafino aplikacijos.

REKLAMA

Oda po 55

Odos reljefas tampa nebe toks tolygus, todėl būtinos stangrinamosios, tempiamosios procedūros, kurios padeda kovoti su giliomis raukšlėmis. Jums tiks stangrinamosios kaukės su jūros augalais, baltymais, drėkinamosios procedūros. Modeliuojamosios kaukės taip pat naudingos, tačiau jų efektas tik laikinas. Namų sąlygomis galima atlikti šildomąsias kaukes (pvz., parafino) – jos puikiai lygina raukšles.

REKLAMA

7 atkirčiai veido raukšlėms

Nors prancūzai sako, kad geriau 2 raukšlelės veide, nei 1 – kojinėje, vis dėlto išvydus veidrodyje pirmąsias veido raukšleles jokia išmintis neguodžia. Geriausia, kad tų raukšlelių nebūtų iš viso. Deja, tai – tik svajonė, kuriai nelemta išsipildyti. Anksčiau ar vėliau raukšlelių neišvengiamai atsiras. Tik, žinoma, norėtųsi kuo vėliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar galima bent trumpam pristabdyti laiką? Taip, galima! Tereikia atsisakyti kai kurių įpročių, besikėsinančių įrėžti veide bėgančių metų žymes. Taigi kas labiausiai kėsinasi į jūsų veido odos grožį?

Įprotis raukytis. Daugumos ankstyvų raukšlelių atsiradimo priežastis – ne bėgantys metai, o... mimika. Galbūt dažnai supykusi suraukiate antakius, o nustebusi juos pakeliate, suraukdama kaktą? Dėl to kaktoje sparčiai daugėja vadinamųjų mimikos raukšlelių. Kad taip nenutiktų, verta išmokti atpalaiduoti veido raumenis bei juos kontroliuoti. O gal jaučiate, kad smulkesnius daiktus galite įžiūrėti tik prisimerkusi? Tokiu atveju kuo skubiau reikėtų apsilankyti pas akių ligų gydytoją, kad paskirtų akinius arba kontaktinius lęšius, nes priešingu atveju kenkiate ne tik savo regėjimui, bet ir grožiui!

REKLAMA

Neatsargus veido trynimas. Net ir labiausiai skubant jokiu būdu negalima valytis makiažo ir teptis kremu energingai ir stipriai trinant veidą, ypač paakius. Tai daryti reikia švelniai, nespaudžiant, pirštų pagalvėlėmis. Paakių kremą apskritai patartina ne įtrinti, o tik patapšnoti pirštų galiukais ir palaukti, kol įsigers, po kelių minučių perteklių nuvalyti servetėle.

REKLAMA

Kova su raukšlėmis vien paakių kremu. Šiuo atveju tinka posakis: vienas lauke – ne karys. Jei pirmosios raukšlelės jau matosi, kad jos taptų mažiau pastebimos ir ilgiau neatsirastų naujų, reikėtų rinktis visą odos priežiūros liniją nuo raukšlių: pienelį, toniką, dieninį, naktinį, paakių kremus, veido kaukę. Kiekviena šių priemonių tausos, maitins, saugos odą ir kovos su ankstyvosiomis raukšlelėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netinkamos kosmetikos naudojimas. Perkant kremą reikėtų nesupainioti poveikio: išsiaiškinkite, ar jis skirtas ankstyvųjų raukšlelių profilaktikai, ar stangrina, patempia odą ir koreguoja jau atsiradusias raukšleles. Pirmojo tipo preparatus kartkartėmis verta naudoti jau nuo 25–30 metų, o antruosius – ne anksčiau 40-ies. Pernelyg anksti pradėjus teptis stangrinamuosius kremus, oda pripras prie juose naudojamų veikliųjų medžiagų ir pastarosios vėliau nebebus tokios veiksmingos.

REKLAMA

Nuolatinis stresas ir nuovargis. Streso hormonas adrenalinas susiaurina kraujagysles. Kitas įtampos sukeliamas hormonas – kortizonas – sulėtina ląstelių dauginimąsi. Jei stresas – nuolatinis jūsų palydovas, sutrinka medžiagų apykaita, odai ima stigti deguonies, nyksta odos baltymas kolagenas. Dėl šių priežasčių lėtėja odos atsinaujinimas, o negyvos ląstelės nėra pašalinamos nuo paviršiaus, viršutinis sluoksnis pastebimai sustorėja ir tampa šiurkštesnis, atsiranda raukšlių, pakinta odos spalva. Jei norite pristabdyti šiuos procesus, teks sureguliuoti dienos režimą taip, kad liktų pakankamai laiko poilsiui, išmokti atsipalaiduoti.

REKLAMA

Rūkymas. Ypač daug įtakos ankstyvųjų raukšlių atsiradimui turi rūkymas. Kiekvienas įtrauktas dūmas paspartina organizme laisvųjų radikalų atsiradimą, o pastarieji griauna odos pagrindą – elastino ir kolageno audinius. Nuo laisvųjų radikalų organizmą saugo vitaminai A ir E, bet ilgainiui jų organizme sumažėja ir oda lieka neapsaugota. Be to, rūkant mažėja vitamino C, dalyvaujančio kolageno ir elastino sintezėje, atsargos. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad rūkalių oda sensta 4 kartus greičiau, nei nerūkančiųjų

REKLAMA
REKLAMA

Besaikis piktnaudžiavimas saule. Vos pasirodžius pirmajai pavasario saulei atkreipkite dėmesį, ar jūsų naudojamas dieninis kremas turi UV filtrą. Jį reikėtų naudoti, net jei visai neketinate ilgai būti lauke, tik nueiti į darbą ir grįžti namo. UV spinduliai spartina odos senėjimo procesą ir yra vienas pagrindinių faktorių, lemiančių ankstyvųjų raukšlių atsiradimą. Nuo jų apsiginti padės kasdien naudojamas apsauginis veido kremas.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų