• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelio mokslininkai teigia sugebėję sėkmingai laboratorijoje „perdaryti“ pacientų odos ląsteles į sveikas širdies raumens ląsteles, skelbia BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkų komanda Izraelyje iš dviejų širdies sutrikimą turinčių vyrų paėmė odos ląsteles ir laboratorijoje sumaišė jas su genų ir chemikalų mišiniu. Mokslininkų sukurtos ląstelės buvo identiškos sveikoms širdies raumenų ląstelėms. Ląsteles persodinus į žiurkės širdies raumenį, jos susijungė su audiniu.

REKLAMA

Mokslininkai tiki, kad šią kamieninių ląstelių terapiją bus galima naudoti gydant pacientus su širdies sutrikimais.

Kadangi transplantuotos ląstelės yra to paties paciento, išvengiama problemos dėl audinio atmetimo, „European Heart Journal“ sakė mokslininkai.

Pirmieji bandymai su gyvūnais patvirtino viltis, tačiau dar ne vienus metus užtruks, kol eksperimentinis gydymas bus skiriamas žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai vis dažniau atlieka bandymus su kamieninėmis ląstelėmis siekiant išgydyti širdies bei kitas ligas, tokias kaip diabetas, Parkinsono ar Alzhaimerio ligos.

Kamieninės ląstelės turi svarbią savybę pasikeisti į kitas ląstelių rūšis. Mokslininkai stengiasi rasti būdus, kuriais būtų galima naudojantis ląstelėmis atitaisyti ar atkurti pažeistus organus ir audinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų