• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie tinkamą burnos priežiūrą kalbantys medikai, visuomet pabrėžia, jog vien tik valytis dantis nepakanka. Mat siekiantys apsaugoti burnos ertmę, turėtų naudoti visą burnos priežiūros priemonių kompleksą – valytis ne tik dantis, tačiau ir tarpdančius, naudoti specialų siūlą, burną skalauti tam pritaikytu skysčiu, reguliariai lankytis pas odontologą.

REKLAMA
REKLAMA

Nors kompleksiška burnos priežiūra yra privaloma kasdienos detalė Vakarų Europos šalyse, Lietuvoje toks įprotis dar nesusiformavo. Neatsiejama burnos priežiūros kultūros dalimi tapę burnos skalavimo skysčiai tik pradeda įsitvirtinti Lietuvos rinkoje.

REKLAMA

Tyrimai atskleidė, kad kol kas burnos skalavimo skystį naudoja tik kiek daugiau nei 5 iš 100 apklaustųjų, o pagal burnos skalavimo skysčių pardavimus Lietuva yra vienoje paskutiniųjų vietų Europoje. Paaiškėjo, kad šiai priemonei pirkti 2010 m. vienas žmogus vidutiniškai išleido vos 0,75 Lt, kas yra 13,5 karto mažiau negu vidutiniškai išleidžia britai, 11 kartų mažiau lyginant su Italijos gyventojai ir 5 kartus – lyginant su vokiečiais. Pagal burnos skalavimo skysčio vartojimą, Lietuvą dvigubai lenkia netgi kaimyninė Lenkija, o Latvijos ir Estijos vartojimas atitinkama yra 18,4 ir 24,8 proc. didesnis.

REKLAMA
REKLAMA

Dantų pastos ir šepetuko nepakanka

Pasak Lietuvos odontologų rūmų nario, daktaro Arūno Rimkevičiaus, dirbančio viešojoje įstaigoje „Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika“, Lietuvoje yra gajus stereotipas, kad norint išsaugoti sveiką burnos ertmę ir dantis, užtenka kasdien valytis dantis šepetėliu su dantų pasta. Tačiau ši priemonė nepadeda sunaikinti visų bakterijų, kurios sukelia dantenų uždegimus ir pažeidimus, nemalonų burnos kvapą ir apnašų susidarymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugelis Vakarų šalių gyventojų rytą pradeda su dantų pasta ir burnos skalavimo skysčiu. Lietuvoje dažniausiai apsiribojama tik dantų pasta, nors ji sunaikina vos 25 proc. burnoje esančių bakterijų. Savo ruožtu kai kurie burnos skalavimo skysčiai sunaikina iki 99 proc. visų burnoje esančių bakterijų“, − pabrėžia A. Rimkevičius.

REKLAMA

Vis dėlto ne visi prekybos centre parduodami burnos skalavimo skysčiai pasižymi stipriomis antibakterinėmis savybėmis. Taigi kyla natūralus klausimas, kurį prekės ženklą pasirinkti?

Geriausi skysčiai – antiseptiniai

Prekybos centre galima įsigyti nemažai burnos skalavimo skysčių. Vienintelis Lietuvoje parduodamas antiseptinis burnos skalavimo skystis yra „Listerine“. Šis burnos skalavimo skystis yra populiariausias tarp Lietuvos vartotojų.  Pirkėjai taip pat mielai renkasi tokius prekės ženklus kaip „Colgate“ ar „Oral B“. Tačiau pastarieji nėra tokie efektyvūs, kaip „Listerine“?

REKLAMA

„Viena vertus, vartoti prekybos centre įsigytus „Colgate“, „Oral B“ ar kitus antiseptinių savybių neturinčius burnos skalavimo skysčius yra geriau negu nevartoti nieko. Vis dėlto rezultate didžioji dauguma bakterijų liks nesunaikintos. Taigi patarčiau rinktis Vakaruose populiariausią prekės ženklą – „Listerine“, – teigia odontologas Mingaudas Žukauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Veiksmingumą patvirtino ir medikų asociacijos

Kiekvienais metais atliekami sociologiniai ir rinkos tyrimai rodo, kad dauguma Vakarų Europos valstybių, JAV, Kanados ir Australijos gyventojų dantų skalavimo skysčius vartoja reguliariai. JAV burnos skalavimo skysčiai turi giliausias naudojimo tradicijas.

REKLAMA

Daugelis amerikiečių reguliariai vartoja burnos skalavimo priemones. Amerikos odontologų asociacija (ADA) rekomenduoja kasdien naudoti burnos skalavimo skysčius ir rinktis tik patikrintus produktus. Per 155 tūkst. odontologų jungianti organizacija pataria rinktis vieną populiariausių pasaulyje dantų skalavimo skysčių – „Listerine“.

REKLAMA

JAV „Listerine“ yra vienintelis burnos skalavimo skystis, kurį ADA rekomenduoja naudoti stabdant dantų apnašų susidarymą. Pasaulyje lyderiaujantį antiseptinį burnos skalavimo skystį kasdieniniam naudojimui rekomenduoja ir Lietuvos odontologų rūmai.

„Lietuvos odontologų nuomonė sutampa su daugelio pasaulių odontologų pozicija – rinktis patį efektyviausią burnos skalavimo skystį. Kol kas burnos skalavimo skysčių naudojimo kultūra Lietuvoje tik formuojasi, tačiau ilgainiui mūsų šalyje turėtų įsitvirtinti Vakaruose vyraujančios tendencijos“, − įsitikinęs A. Rimkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš kitų prekybos centre parduodamų burnos skalavimo skysčių, pavyzdžiui, „Colgate“ ar „Oral B“, „Listerine“ išsiskiria savo unikalia formule. Jos autoriai – Jordan'as Wheat'as Lambert'as ir jo padėjėjas Joseph'as Lawrence'as. Jiedu 1879 m. sukūrė originalų, gintaro spalvos „Listerine“, turintį antibakterinių savybių.

REKLAMA

Jo sudėtyje esantys eteriniai aliejai – čiobrelių, mentolo, eukaliptų ir uždegimą slopinančio metilo salicilato turi stiprų antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį. Veikdamos išvien, šios natūralios medžiagos kovoja su kenksmingomis, apnašas sukeliančiomis bakterijomis. Būtent originalios formulės dėka „Listerine“ gali pašalinti iki 99,9% bakterijų.

Būtent unikali sudėtis ir veiksmingumas lėmė tai, kad burnos skalavimo skystį „Listerine“ greitai pamėgo ir masiškai pradėjo įsigyti odontologijos klinikos bei prekybos centrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų