Demokratų lyderis, kuris išlieka itin populiarus savo partijoje, šurmulingame mitinge Džordžijoje pareiškė, jog visi turi eiti balsuoti, kad rinkimų sąmokslo teorijų kūrėjai nepasiektų valdžios svertų.
„Neužtenka išrinkti demokratus iš sąrašo viršaus“, – Atlantos priemiestyje susirinkusiems žmonėms sakė B. Obama.
„Turime išrinkti gerus žmones, tiek iš sąrašo viršaus, tiek apačios. Visoje šalyje kai kurie žmonės, bandę pakenkti mūsų demokratijai, kandidatuoja į postus, kurie prižiūrės kitus rinkimus, – kalbėjo jis. – O jei jie laimės, nežinia, kas gali nutikti.“
B. Obama, kuris nuo 2017 metų, kai paliko prezidento postą, politinėje arenoje laikėsi gana santūriai, buvo garbės svečias mitinge Džordžijoje, kur vyks dvi itin svarbios rinkiminės kovos.
Demokratas Raphaelis Warnockas, pirmasis juodaodis JAV senatorius, išrinktas pietinėje valstijoje, kurioje ilgą laiką gyvavo segregacija, siekia būti perrinktas. Iššūkį jam meta buvusi amerikietiškojo futbolo žvaigždė Herschelis Walkeris, kurį remia eksprezidentas Donaldas Trumpas.
Šios varžybos gali net nulemti, kuriai partijai atiteks JAV Senato kontrolė. Nuo to priklausys, kaip lengvai prezidentui Joe Bidenui seksis įgyvendinti savo darbotvarkę.
Taip pat vyksta įnirtinga kova dėl Džordžijos gubernatoriaus posto. Dėl šių pareigų respublikonas Brianas Kempas varžosi su įtakinga demokratų atstove Stacey Abrams.
B. Obama ne tik kritikavo Respublikonų partiją dėl rinkimų sąžiningumo ir D. Trumpo melagingų teiginių, kad 2020 metų prezidento rinkimai buvo suklastoti, bet ir kalbėjo apie teisę į abortą. Jai iškilo grėsmė po to, kai Aukščiausiasis Teismas panaikino 1973 metais priimtą ir teisę į abortą visoje šalyje įtvirtinusią nutartį byloje „Roe v Wade“.
„Moterys visur turėtų turėti galimybę kontroliuoti, kas vyksta su jų kūnais“, – sakė jis.
„Neturėtų būti prieštaringai vertinamas teiginys, kad asmeniškiausius sveikatos priežiūros sprendimus turėtų priimti moteris ir jos gydytojas. O ne būrys politikų, daugiausia – vyrų“, – kalbėjo B. Obama.
Amerikiečiai jau pradėjo balsuoti rinkimuose, per kuriuos paaiškės, kas kontroliuos abejus Kongreso rūmus, taip pat - kam atiteks dešimčių valstijų gubernatorių postai.
Lapkričio 8 dienos rinkimuose taip pat bus sprendžiama dėl šimtų kitų postų apygardose ir valstijose.