Charizmatiškasis „nVidia“ vykdomasis direktorius Jen-Hsun Huangas per ketvirčio ataskaitai skirtą konferenciją be visų kitų klausimų aptarė ir „SoC“ mikroschemas „Tegra“, kurios naudojamos išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse, mobiliose žaidimų konsolėse ir kt.
„Telefonai, skirti masinei rinkai, nėra mūsų tikslas“, – pareiškė Jen-Hsun Huang, atsakinėdamas į analitikų klausimus. Jo teigimu, „nVidia“ siekia, kad „Tegra“ procesoriai pasirodytų galinguose išmaniuosiuose telefonuose (superphones), taip pat žaidimų ir daugialypės terpės planšetėse.
Be to, kompanija labai nori, kad „SoC“ „Tegra“ aktyviai būtų pradėta naudoti automobilių pramogų centruose ir saugumo sistemose. Plačios naujausios „Tegra“ grafikos posistemės galimybės gali būti išnaudotos, pavyzdžiui, automobiliuose, kad padėtų transporto priemonėms išvengti susidūrimo su kliūtimis ir kitais automobiliais.
„nVidia“ vadovas teigė, kad pirmieji sprendimai su procesoriumi „Tegra 4i“ rinkoje pasirodys iki kovo mėnesio pabaigos. Pastaroji 4 branduolių mikroschema skiriasi nuo savo pirmtakės „Tegra 4“ tuo, jog turi integruotą 4G LTE modemą – pagrindinis „Tegra 4“ trūkumas, dėl kurio gamintojai renkasi konkurento „Qualcomm“ sprendimus.
Jen-Hsun Huangas užsiminė, kad produktai su naujuoju „Tegra K1“ procesoriumi debiutuos šių metų antroje pusėje. Pastarasis sprendimas įdomus tuo, jog turi grafikos posistemę su 192 CUDA branduoliais („Kepler architektūra, palaikančia „DirectX 11“ ir varikliuką „Unreal Engine 4“. Be to, viena iš „Tegra K1“ modifikacijų palaiko 64 bitų instrukcijas, taigi procesoriui „Tegra“ atsiveria kelias į galingesnes nei 32 bitų sistemas.
Deja, kol kas optimizmu švyti tik „nVidia“ vadovas, kadangi per metus „Tegra“ procesorių pardavimai susitraukė 37%, parodė kompanijos paskutinio ketvirčio ataskaita.