Nuteistųjų skundai plaukte plaukia į valstybės institucijas - per 8 šių metų mėnesius nuteistieji parašė daugiau nei 23 tūkst. raštų, kuriuose skundžiasi pareigūnų elgesiu, sveikatos paslaugų kokybe bei kitomis problemomis.
Iš visų gautų skundų, 15 tūkst. buvo patenkinta, apie 9 tūkst. išnagrinėti, bet atmesti, o 500 prašymų nuteistieji atsiėmė.
Teisingumo ministerijos duomenimis, dažniausiai suimtieji ir nuteistieji skundžiasi esą nepagrįstai paskirtomis nuobaudomis, yra nepatenkinti administracijos atstovų elgesiu bei sveikatos priežiūros paslaugų kokybe, taip pat prašo paleisti iš įkalinimo įstaigos anksčiau laiko arba nori gauti teisinės informacijos.
Nors iš visų šiais metais gautų skundų net 65 proc. yra patenkinami, tačiau beveik visi 700 skundų, gautų per 8 šių metų mėnesius, dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų ar sprendimų bei paskirtų nuobaudų buvo atmesti, nes, kaip teigiama ministerijos išplatintame pranešime, nepasitvirtino juose nurodyti faktai.
Didelio skundų srauto keliamos problemos buvo penktadienį aptartos Teisingumo ministerijoje įvykusiame pasitarime, kuriame ministras Petras Baguška kartu su Seimo kontroliere Albina Radzevičiūte, Kalėjimų departamento ir kitų įkalinimo įstaigų vadovais diskutavo, kaip išvengti pernelyg didelio nuteistųjų skundų kiekio.
Ministerijos surengtame pasitarime buvo siūloma įkalinimo įstaigų vadovams populiarinti nuteistųjų ar suimtųjų bendravimą su administracija individualiai arba darbo grupėse, skatinti sunkumus įveikti laisvės atėmimo vietų viduje, aiškinti nuteistųjų teises ir pareigas.
Tuo metu Kalėjimo departamento ir įkalinimo įstaigų vadovai savo ruožtu pastebi, jog žymią skundų dalį sudaro prašymai dėl elementarių veiksmų - tokių, kaip prašymai leisti paskambinti telefonu ar skundai, kad ši galimybė ribojama.