• Itališkas žodis „fiasko“ reiškia stiklinį butelį arba plokščią butelį su ilgu kakliuku, o anglų kalbos žodynuose šis italų kilmės žodis aiškinamas kaip „visiška nesėkmė“. Niekas iki šiandien nežino kaip „fiasko“ pateko į anglų kalbą.
• Nė vienoje Europos šalyje nėra tiek ugnikalnių, kiek Italijoje. Taip yra todėl, kad šis pusiasalis susidarė ant tektoninių plokščių sandūros. Per pastaruosius šimta metų čia buvo išsiveržę trys pagrindiniai ugnikalniai: Etna, Strombolis ir Vezuvijus.
• Centrinėje Italijoje, Abrucus regione, Ortono miesto pašonėje egzistuoja vyno fontanas, kuriame 24 valandas per parą teka raudonasis vynas. Įdomu tai, jog vynas yra visiškai nemokamas. Šio fontano sumanytojai pasakoja, kad nemokamas vynas skirtas ištroškusiems piligrimų kelio Cammino di San Tommaso žygeiviams. Taip pat tai puiki priemonė siekiant populiarinti piligriminį kelią ir supažindinti turistus su vietinėmis vyno gamybos tradicijomis.
• Maistas ir vynas Italijoje laikomi neatsiejamais „sąjungininkais“ – italai vyną yra įpratę gerti valgydami. Aperityvui dažniausiai pasirenkamas putojantis vynas, o pietų ar vakarienės metu geriamas lengvas stalo vynas, kuris neretai skiedžiamas su gazuotu mineraliniu vandeniu.
• Sakoma, kad viename kvadratiniame Italijos teritorijos kilometre yra daugiau meno šedevrų nei tokiame pačiame bet kurios kitos pasaulio šalies plote.
• Kai 1986-aisiais Romoje pradėjo veikti pirmasis „McDonald's“ restoranas, priešiškai nusiteikę italai prie jo durų praeivius vaišino nemokamais makaronais, kad primintų apie šalies kulinarinį paveldą.
• Italai turbūt ilgiausiai studijuojanti tauta Europoje. Dažnai jie studijuoja iki 30 metų. Nors šeima italams labai svarbi, vyrai neretai veda tik 30-35 metų. Iki tol italai dažniausiai gyvena su tėvai.