Poliarinės pašvaistės Saturne „pulsuoja“ maždaug vieno „tvinksnio“ per Saturno dieną dažniu, nustatė astronomai.
Lesterio universiteto (D. Britanija) mokslininkai analizavo kosminės observatorijos „Hubble“ 2005 – 2009 m. padarytas Saturno nuotraukas. Buvo nustatyta, kad poliarinės pašvaistės virš planetos ašigalių susidaro gana reguliariai, teigiama universiteto pranešime. Nauji duomenys leidžia susieti Saturno poliarinių pašvaisčių susidarymą su periodiškai šios planetos skleidžiamu radijo triukšmu.
Iš pradžių buvo manoma, kad Saturno skleidžiamas radijo triukšmas kyla dėl planetos sukimosi aplink savo ašį, tačiau vėliau šios prielaidos buvo atsisakyta, nes skleidžiamų radijo signalų dažnis laiko atžvilgiu kito. Tikimybė, kad per tokį trumpą laiką planetos sukimasis sulėtėdavo arba pagreitėdavo, yra labai maža, teigiama pranešime.
Kai kurie astronomai manė, kad radijo bangas Saturne gali generuoti į planetos atmosferą patenkančios Saulės vėjo dalelės. Jos taip pat sukelia ir poliarines pašvaistes. Šią prielaidą patvirtintų Saturno poliarinių pašvaisčių pasirodymo periodiškumas – o būtent tai ir pavyko nustatyti naujojo tyrimo autoriais.
Britų mokslininkų tyrimo rezultatai bus paskelbti žurnale „Geophysical Research Letters“, sakoma pranešime.