Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
jei sirgtu jusu vaikas, tai moketumete nesipiktindama. Nes vaiko sveikata, saugumas, gyvybe yra svarbiau, nei kazkokia viena kita simtine. Jei gydymo istaigoje butu kasa, kurioje galima sumoketi, moketumete ten, jei ne - gydytojui... Lenkijoje istisomis liginemis gydytojai isejo i gatves streikuoti (vienas penkiametis vaikas ir numire tuo metu). Ir kas cia kaltas - gydytojas, kuris uz maza atlyginima atsisako dirbti? Ar sistema, kurioje nera konkurencijos ir galimybes dirbti-uzsidirbti? Kol tokia "cilinskiska-valstybine" propaganda tures palaikyma, Lenkijos kryptimi ir zygiuosime...
ar gerbiamas autorius ir toliau nori moketi gydytojui i kisene arba gydytis pasinaudojant telefonine teise? Kai sumoki daktarui, tai is tiesu ir nusiperki ta geresne paslauga. Kas cia blogo, jei tie mokejimai bus oficialus. Kysiu nemokantys ir pazistamo gydytojo neturintys ir dabar negauna nei sanatorinio gydymo, nei kokiu kitu papildomu tyrimu ir pan.
Gerbiamieji,pirmiausia reikia žinoti,kur išleidžiami,o tiksliau kaip išvagiami,šie milijardai.LLRI pseudoekspertu demagoginiai svaičiojimai,Prezidento abejingumas leidžia seimo-vyriausybes komunistinem gaujom tukti Lietuvos gyventoju sveikatos sąskaita.Sąmoningai vygdomas TAUTOS genocidas.Tokios ligoniu kasos,per kurias PLAUNAMI sveikatos pinigai,su vadovais Janoniu,Baubinu,Šagždavičium ir dabartiniai senai turi būti nubausti,o struktūra pertvarkyta.
tegu i kisene maziau kraunasi gydytojai ne vieno nezinau kuris atsisakytu pinigu ir tuos bausti kurie kusa net baisu ziureti kaip koliduoriuose kisa daktarams pinigus jie ligoniai tai pusiau akli ir nemato kad juos stebi o taip pat med seseles nesisarmatina imti pinigus kelis ismesti uz kisius tai gal pasimokytu kiti kas moka ir pinigus duoda kiemsargems ar valgyklos darbuotojoms jie irgi dirba o kisiu negauna koktu ziureti kaip uz 1lita 80 gen sokoladuka soka po to polka gytytojai aciu uz demesi jei netikite isbandykite ant ju patys
Kliedesiai . Tik toks žodis ateina į galvą išgirdus pasiulymą papidomai finansuoti sveikatos palaikymo iliuziją iš pajamų mokesčio . Kiek tą įsikerojusią sovietinę sistemą bemaitintum , vis tiek reiks papildomai tiesiogiai primokėti.
Lėšos bus prarastos valdymo ir brangių aparatų pirkimams, o sistema išliks nepakitusi.
Matyt nėra lengva tuo pačiu metu išlaikyti esamą padėti , jos nepabloginant, ir patenkinti pacientus , kurie tvirtina , kad už gydymus yra sumokėję (sodra 34proc.)
Nieko daugiau , kaip didinti centralizuotus finansavimus neteko girdėti.
Jei toks yra valdžios ir ją palaikančių profesorių požiūris vargu ar kokių permainų teks tikėtis ateityje.
Tas reiškia , kad toliau gyvensime taip , kaip yra šiandien.
O gal pabandom dar sumazinti finansavima? O gal reiketu kas antra daktareli susaudyti?
Milžiniška pinigų plovykla o ne sveikatos draudimo sistema.JAV gyventojas mokėdamas įmokas ligonių kasai, žino kokia sumą jis disponuoją, jeigu gyvena sveikai, tai mažiau išleidžia gyditojams. Jei atsitinka bėda ir reikalinga brangi operacija,ja kredituoja ligonių kasa,be to suauge vaikai gali prisidėti savo sukauptom ligonių kasoje lėšom.Daugelis senjorų ,kurie retai naudojosi gydit.paslaugomis sukaupia nemenkas sumas, kuriomis laisvai disponuoja senatvėje.
nu ir nelaimiu pripezeta....
gal baikit ta propaganda ...
Deja, šiame straipsnyje p. Čičinskas neteisus, nors dažniausiai surašo ganėtinai neblogai.

Keletas problemų:
- neatsižvelgiama į sąsajas tarp pajamų bei sveikatos;
Visuotinis tolygus mokestis turi būti bazinėms bei skubioms paslaugoms. Geriausia, jei jis būtų absoliutinio dydžio (t.y. ne kaip procentas nuo pajamų).

- painiojamas paprasčiausias apmokestinimas ir draudimas;
Taip, kuo daugiau apsidraudusių toje pačioje sistemoje, tuo pigiau būtų galima draustis. Tačiau jei draudimo įmoką jau nustatyta (x% nuo pajamų), tai šio privalumo nebelieka.

- neatsižvelgiama į tai, ką papildomai gauna papildomai apsidraudęs pilietis;
Galbūt kai kas nori mokėti itin dideles (nepamatuotai dideles) sumas, dėl a) konfidencialumo, b) vienvietės palatos, c) integruotų slaugos ir reabilitacijos paslaugų, d) daugiau laiko skiriančio gydytojo ir t..
Kodėl tai turėtų būti neleidžiama, jei tam yra ir paklausa ir patys gydytojai nori tokias paslaugas teikti? Visiem apsidraudus bazinėms paslaugoms, visiem garantuojamas minimumas, o norintys daugiau turi mokėti daugiau. Taskas.
Papildomasis draudimas bandomas ideigti jau apie 10 metu. Dabartiniai samprotavimai inicijuoti LLR instituto ekspertu, nes jie ne velnio nesupranta, kaip funkcionuoja sveikatos sistema. Is esmes niekas nebus keiciama, o tik meginama dali pinigu skirti papildomajam draudimui. Net, jei tai pasisektu padaryti (o as manau, kad to ir vel nepasiseks), siam draudmui tektu kokie 200-300 milijonu litu, o tai sudarytu apie 6-7 proc. nuo visu islaidu sveikatai. Ka is esmes tokia suma gali pakeisti (turint omenyje, kad administravimui bus isleista apie 40-50 milijonu is siu pinigu), jei sistemai reiketu desimtis kartu daugiau, kad pasiektume ES finansavimo vidurki? Nieko. Tik draudimo bendroves siek tiek daugiau uzdirbs. Vienintelis budas, kazka esminio pakeisti sistemoje - kryptingiau skirti turimus pinigus.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų