Tačiau viskas nėra taip paprasta. Šis gydymas teikiamas tik Rusijoje, o daugybinės sklerozės specialistų atlikti tyrimai parodė, kad tai labai rizikinga.
Australijoje gyvenančiai Chantellei ši liga nustatyta pernai metais, kai ji į gydytojus kreipėsi dėl didelio nuovargio ir rankos nutirpimo.
Daugybinė sklerozė pažeidžia žmogaus nervus. Ji atsiranda tada, kai netinkamai veikia imuninė sistema ir aplink nervus esantis mielino sluoksnis yra pažeistas, nes organizmas mano, jog tai – pašalinis objektas, su kuriuo reikia kovoti.
Apsauginis sluoksnis padeda signalams tinkamai keliauti į smegenis, tačiau kai jis yra pažeistas, nervų siunčiamos žinutės sutrinka, jų patekimas į smegenis sulėtėja arba išvis iki ten nenukeliauja.
Drąsi Chantelle yra pasiryžusi padaryti viską, kad kuo ilgiau galėtų džiaugtis ir kurti prisiminimus kartu su savo vaikais. Net kai moters neurologas sako, kad nėra rimtų įrodymų apie atliekamo gydymo veiksmingumą, Chantelle yra pasiryžusi pabandyti.
Pasak daugybinės sklerozės asociacijos, šis procesas, dar kitaip žinomas kaip kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija, yra intensyvus chemoterapinis gydymas. Jo tikslas – iš naujo atstatyti imuninę sistemą, kad ji nustotų kovoti su centrine nervų sistema.
Chemoterapijos būdu kenksmingos imuninės ląstelės yra pašalinamos. Kaulų čiulpuose randamų kamieninių ląstelių pagalba yra sukuriama nauja imuninė sistema.
Jungtinės Karalystės daugybinės sklerozės asociacija teigia, kad šis gydymas yra ne toks efektyvus pacientams, kuriems ši liga progresuoja.
Chantelle šių metų birželio mėnesį planuoja su šeima keliauti į Rusiją. Kad galėtų ten ne tik nuvykti, bet ir gauti atitinkamą gydymą, finansinės pagalbos moteris paprašė internete.
„Turiu stengtis dėl savo vaikų. Noriu padėti jiems atlikti namų darbus, dalyvauti jų vestuvėse ir netgi pabūti močiute“, - rašė ji „GoFundMe“ internetiniame puslapyje sukurtoje anketoje.
Chantelles sesuo Maxine Parker po moters įrašu paliko tokį komentarą: „Viskas prasidėjo nuo padidėjusio nuovargio ir nedidelio rankos nutirpimo, tačiau ji manė, kad taip jaustis priverčia nuolatinis dukrelių prižiūrėjimas. Sekmadienio rytą nuvykus pas gydytojus jos gyvenimas pasikeitė. Niekada nepamiršiu tos dienos, kai sėdėjau šalia savo jaunesnės sesers ir laikiau jai ranką, kol didele adata į nugarą leido vaistus.
Praėjus beveik 1,5 val. gydytojai pasakė, jog procedūra nepavyko ir ją reikia pakartoti. Vėliau jos laukė magnetinis rezonansas, po kurio ji sulaukė žinių, pakeitusių jos visą gyvenimą. Gydytojai pranešė, kad Chantelle serga daugybine skleroze. Kadangi ši liga pastebėta dar anksti, jai dar gali pavykti ją išsigydyti. Ji to labai nori, nes tik tokiu būdu Chantelle ir toliau galės laiką leisti su savo dukrelėmis.“
Pinigų suma, reikalinga kelionei į Maskvą ir gydymui – 141 tūkst. eurų.