Naujausio tyrimo duomenimis, bevielio ryšio telefonų vartotojai yra pasiryžę mokėti už žinučių su nuotraukomis siuntimą bevieliu ryšiu, o tai suteikia vilčių, jog daugialypės terpės žinučių (MMS) siuntimo paslaugos gali paskatinti mobiliųjų telefonų pramonės plėtrą.
Valdymo konsultacinės bendrovės "AT Kearney" ir Kembridžo universiteto atliktos 5,6 tūkstančio respondentų apklausos duomenimis, 42 procentai bevielio ryšio vartotojų, girdėję apie nuotraukų siuntimą mobiliuoju ryšiu, pareiškė ketiną ateityje siųsti mažiausiai vieną žinutę su nuotrauka.
Tarp bendrovių, galinčių pasipelnyti iš vartotojų entuziazmo siųsti MMS, yra Honkongo milžinė "Hutchison Whampoa", kuri kartu su partneriais, tokiais kaip Japonijos "NTT DoCoMo", šiais metais pristatė Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje pirmąsias Europoje trečiosios kartos (3G) bevielio ryšio paslaugas.
Tiktai 5 procentai apklaustų bevielio ryšio telefonų vartotojų pareiškė iki šiol išsiuntę bent vieną MMS žinutę, o tai, analitikų nuomone, liudija, jog "šis segmentas pasižymi didžiuliu augimo potencialu".
"Tai gera žinia, nes SMS rinka netrukus bus prisotinta, ir kai kurios pažangios valstybės, tokios kaip Japonija, jau praneša apie vartotojų perėjimą prie kitos kartos paslaugų", - teigia analitikai.
Du trečdaliai apklaustųjų pareiškė sutiksią mokėti už paslaugą. 42 procentai vartotojų iki 19 metų amžiaus sutinka mokėti daugiau kaip 1 JAV dolerį, o 14 procentų visų vartotojų sutiktų mokėti už nuotraukos siuntimą iš vieno mobiliojo telefono į kitą daugiau kaip 2 JAV dolerius.
Trečiosios kartos bevielio ryšio paslaugos daugelyje ekonomiškai stiprių valstybių pasirodė visai neseniai. Vilkinimus, pristatant 3G potencialiems klientams, sukėlė "dotkomų" žlugimas, kurį lydėjo telekomunikacijų investicijų krizė.
"Hutchison" kartu su vietos partneriais taip pat pristatė 3G kitose Europos šalyse, Australijoje ir Azijoje.
Kelios pasaulio telekomunikacijų bendrovės, tarp kurių yra ir Australijos "Telstra Corp", ir Europos bevielio ryšio rinkos lyderė "Vodafone Group Plc", siūlo 2,5G plačiajuostį bevielį ryšį, kuriuo taip pat galima siųsti nuotraukas.
"AT Kearney" tyrimo metu paaiškėjo ir priekaištai.
Daugiau kaip 60 procentų apklaustųjų pareiškė, jog bevielio ryšio operatoriams vis dar reikia galutinai sureguliuoti tokias esmines savybes, kaip tinklo patikimumas ir akumuliatoriaus veikimo trukmė, tai yra silpnąsias naujos kartos telefonų vietas.
"AT Kearney" ir Kembridžo universitetas atlieka "Mobinet" indekso tyrimą kas 6-9 mėnesius nuo 2000 metų birželio.
Reuters-ELTA