Sekmadienio naktį pietų pašvaistė buvo matoma plika akimi visu gražumu.
Deivas Reynoldsas, kraštovaizdžio fotografas, užfiksavo pietų pašvaistę mažame Hobarto miestelyje, Tasmanijoje. Jis apibūdino reginį, kaip gražų ir neįtikėtiną. Jis pridūrė, kad tai atnešė jam daug džiaugsmo.
D.Reynoldsaas BBC sakė, kad pašvaistė buvo matoma plika akimi ir labai ryški ji buvo beveik dvi minutes, o tuomet nuplaukė per dangų.
„Šviesa buvo labai ryški, aš džiaugiausi šiuo reginiu“,– sakė jis.
Kaip susidaro pašvaistė?
Žemės poliarinės pašvaistės priklausomai nuo pusrutulio vadinamos šiaurės pašvaiste (Aurora borealis) arba pietų pašvaiste (Aurora australis).
Šiaurės arba Pietų pašvaistė susidaro dėl Saulės vėjo, kuris sąveikauja su Žemės magnetiniu lauku. Saulės vėjo atneštoms dalelėms susidūrus su Žemės atmosfera kyla magnetinė audra, kuri ir sukelia švytėjimą.
Pietų pašvaistė gali būti prognozuojama naudojant planetų indeksą arba KP numerius, kurie matuoja geomagnetinį aktyvumą. Skalė sudaryta nuo nulio iki devynių. Pašvaistė, kuri pasirodė sekmadienį, buvo įvertinta septyniais pagal KP skalę. Tai reiškia, kad ji buvo matoma nuo Tasmanijos iki pietinės Naujosios Zelandijos dalies, kaip rašoma The Guardian.