• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atostogas užsienyje gali apkartinti pamesta ar užblokuota banko kortelė. Bankų atstovai pažymi, kad keliautojų korteles blokuoja, norėdami juos apsaugoti. Taigi, ką daryti tokiais atvejais ir kaip užsienyje nelikti be pinigų?

Atostogas užsienyje gali apkartinti pamesta ar užblokuota banko kortelė. Bankų atstovai pažymi, kad keliautojų korteles blokuoja, norėdami juos apsaugoti. Taigi, ką daryti tokiais atvejais ir kaip užsienyje nelikti be pinigų?

REKLAMA

Nepaisant kortelės blokavimų, bankų atstovai tikina, kad klientams nebūtina jų įspėti prieš keliones.

SEB banko kortelių ir mokėjimo sprendimų vyriausiasis produkto vadovas Gintautas Giržadas aiškino, kad vykstant į užsienio valstybes bankui nebūtina pranešti apie planuojamą kelionę.

„Visose mokėjimo kortelėse yra aktyvinta galimybė atsiskaityti bet kurioje užsienio šalyje, klientai patys gali valdyti šią funkciją (išjungti, kai yra Lietuvoje, ir įjungti, kai išvyksta) interneto banke, mobiliojoje programėlėje arba paskambinę į banką“, – komentavo banko atstovas.

Tačiau jis įspėjo, kad ne visose šalyse galima atsiskaityti SEB banko kortelėmis.

„Atkreipiame dėmesį, kad Rusijoje, Baltarusijoje, Irane, Sudane, Kryme, Šiaurės Korėjoje, Venesueloje ir Sirijoje šiuo metu negalima atsiskaityti ar išsigryninti pinigų „Visa“ ir „Mastercard“ mokėjimo kortelėmis“, – įspėjo G. Giržadas.

REKLAMA
REKLAMA

„Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė irgi sakė, kad vykstant į užsienį papildomai banko perspėti nereikia.

REKLAMA

„Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad dėl Jungtinių Amerikos Valstijų taikomų sankcijų atsiskaityti „Visa“ kortelėmis nepavyks Irane, Sirijoje, Kuboje, Sudane, Baltarusijoje, taip pat Rusijoje ir Kryme“, – įspėjo ji.

Papildomi mokesčiai

G. Giržadas įspėjo apie galimus papildomus mokesčius gryninantis pinigus užsienyje.

„Mūsų banko klientai, besinaudojantys paslaugų planais, nemokamu grynųjų pinigų limitu gali naudotis bet kuriame bankomate ir Lietuvoje, ir užsienyje. T. y. pasiimti grynųjų užsienyje galima tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pravartu atkreipti dėmesį, kad kai kuriose šalyse bankomatų paslaugos tiekėjai gali taikyti papildomus savo mokesčius“, – įspėjo banko atstovas.

Dėl saugumo kortelė gali būti užblokuota

„Swedbank“ Lietuvoje atstovė ryšiams su visuomene Daiva Taučkėlaitė atkreipė dėmesį, kad kai kuriais atvejais banko kortelės gali būti užblokuotos.

Pavyzdžiui, kai klientas turi kelias korteles, su viena išvyksta į užsienį, o kita kažkas kitas naudojasi Lietuvoje, gali suveikti saugumo algoritmai, dėl to kortelės funkcionalumas laikinai apribojamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vis dėlto perduoti savo asmeninę kortelę kitam žmogui, net jei tai yra šeimos narys, yra draudžiama. Norint išvengti dėl to kylančių nesusipratimų, rekomenduojame visiems šeimos nariams, įskaitant ir vaikus, naudotis savo kortelėmis“, – patarė ji.

A. Mincienė vardijo dar kitas priežastis, kodėl bankas gali užblokuoti kortelę.

„Pastebėjus įtartinus veiksmus, pavyzdžiui, mokėjimus klientui neįprastomis sumomis ar neįprastose lokacijose, didelį užklausų kiekį ar pan., galimas laikinas mokėjimo kortelės veikimo stabdymas.

REKLAMA

Taip siekiama užtikrinti, kad mokėjimai yra atliekami paties kliento ir jis netapo vagystės ar sukčiavimo auka. Bankas susisiekia su klientu ir po to, kai išsiaiškinama, kad lėšos iš tiesų yra saugios, mokėjimai ir toliau gali būti atliekami, kaip įprasta“, – komentavo banko atstovė.

Ji atkreipė dėmesį, kad, jeigu klientas mokėjimo kortelę užsiblokuoja pats (pvz., tris kartus neteisingai suvedė PIN kodą bankomate), jos atblokavimas galimas nuotoliniu būdu – tuomet reikia susisiekti su banku telefonu arba žinute prisijungus prie internetinės bankininkystės.

REKLAMA

„Keliaujantiems klientams patariame itin saugoti savo mokėjimo kortelę ir jos duomenis, mat didžioji dalis kortelių vagysčių ir neteisėtų atsiskaitymų įvyksta būtent kelionėse. Ypač svarbu vienoje vietoje nelaikyti mokėjimo kortelės ir jos PIN kodo, o naudojant elektroninę piniginę („Apple Pay“ ar „Google Pay“) užtikrinti saugų autentifikacijos metodą (pvz., telefono slaptažodžiui nenaudoti lengvai atspėjamo skaičių derinio).

Jei kortelė buvo pavogta ar pamesta, reikėtų nedelsiant ją užblokuoti. Tą galima padaryti prisijungus prie mobiliosios programėlės, internetinės bankininkystės ar susisiekus su banku telefonu“, – patarė A. Mincienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti, kad kelionėje netektų patirti nuostolių?

D. Taučkėlaitė patarė prieš kelionę į užsienį pasirūpinti pinigų saugumu.

„Keliaujantiems gyventojams patariame turėti kelias mokėjimo korteles, nes daugeliu atvejų tai yra saugesnis būdas už grynuosius. Tiesa, kortelės sąskaitoje laikyti patariame tik tiek pinigų, kiek jų gali prireikti kelionės metu, kad netekus kortelės ar praradus jos duomenis gyventojas nepatirtų didesnių nuostolių.

Aišku, reikėtų laikytis bazinių saugumo taisyklių – kartu su kortele nelaikyti kur nors pažymėto PIN kodo (jį galima prisiminti pasinaudojus banko programėle), neleisti savo kortele naudotis kitiems žmonėms“, – patarimus vardijo banko atstovė.

REKLAMA

Anot jos, kelionėse pravartu turėti banko išmaniąją programėlę, per kurią galima papildyti kortelės sąskaitą, blokuoti ar laikinai apriboti tam tikras kortelės funkcijas.

„Keliaujantiems į užsienio šalis taip pat patariame iš anksto pasirūpinti kelionės draudimu arba užsisakyti kredito kortelę“, – sakė banko atstovė.

Aš uždarysiu saskaitą jūsų banke, nes noriu jus apsaugoti nuo to, kad jūs manęs neapsaugotumėte..............
Nes bankai ir dirba sukčiams. Pelną dalijasi 50 ant 50
nuo sukciu tai neapsaugo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų