• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sparčiai plintant naujai koronaviruso omikron atmainai, Sveikatos apsaugos ministerija neatmeta karantino galimybės – ne dabar, bet pablogėjus situacijai, kaip ir kitoms pasaulio šalims, gali tekti imtis griežtų priemonių.

Sparčiai plintant naujai koronaviruso omikron atmainai, Sveikatos apsaugos ministerija neatmeta karantino galimybės – ne dabar, bet pablogėjus situacijai, kaip ir kitoms pasaulio šalims, gali tekti imtis griežtų priemonių.

REKLAMA

Aiškėja ir daugiau detalių apie privalomą skiepijimą – jį ministerija siūlo nuo vasario vidurio įvesti ne tik medikams, mokytojams, globos, bet ir viešojo sektoriaus įstaigų darbuotojams ir kariuomenei. Ar po to seks privalomi skiepai visiems?

Epidemiologai įspėja, kad omikron atmaina plinta taip sparčiai kaip ir tymai – vienas sergantis gali užkrėsti dešimt žmonių ir daugiau.

Kalėdinę nuotaiką ir šventinį atsipalaidavimą Šiaulių miesto savivaldybėje temdo kalbos apie privalomą vakcinaciją. Pasak mero Artūro Visocko, Šiaulių savivaldybėje susiskiepijusi didžioji dalis darbuotojų, todėl privalomi skiepai esą nereikalingi.

REKLAMA
REKLAMA

„Todėl, kad tame sektoriuje, tarkim, iš mūsų, pavyzdžiui, iš 260 darbuotojų, gal kokie 4 nepasiskiepiję. Tai kokio velnio atakuoti tą sektorių, kur visiškai nėra problemos? Aš čia matyčiau vėl tam tikrą pagudravimą neva pripratinant žmones prie privalomojo skiepijimo minties“, – sakė A. Visockas.

REKLAMA

Sparčiai plintant naujai koronaviruso omikron atmainai ant Vyriausybės stalo gula privalomų skiepų klausimas. Sveikatos apsaugos ministerija siūlo privalomai skiepyti ne tik medikus, mokytojus, globos įstaigų, bet ir viešojo sektoriaus darbuotojus ir kariuomenę.

Štai, pavyzdžiui, viešajame valdyme ir gynyboje iki šiol dar nevakcinuota apie 14 procentų žmonių. Pakartotinai vakcinavosi kiek mažiau nei trečdalis. O tai kelia didžiulę grėsmę. Pasak viceministrės Aušros Bilotienės Motiejūnienės, privalomi skiepai galėtų įsigalioti jau vasario 14-ąją – Valentino dieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Vasario mėnuo, tikėtina, bet vėlgi priklausomai nuo pastabų būtų galima pasižiūrėti, ar mes spėtumėme, kad įsigaliojus tikrai turėtų galimybę žmonės turėti imunitetą. Priklausys nuo pastabų pateikimo ir projekto svarstymo“, – teigė A. Motiejūnienė.

Profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė piktinosi, kad nepasiskiepiję žmonės bus nušalinami nuo darbo, o galiausiai ir atleidžiami be išeitinės išmokos. Mat pagal ministerijos parengtą projektą nepasiskiepiję darbuotojai esą galėtų dirbti nuotoliu, tačiau ne visi darbdaviai stengsis sudaryti tokią galimybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tas, kas negalės dirbti fiziškai, tiesiog neturės galimybės dirbti nuotoliniu būdu, tai jam grės nušalinimas ir vėliau atleidimas – tai čia vienareikšmiškai. Kol tęsis ekstremali padėtis, bus privalomas – trečias, ketvirtas ir gal penktas skiepas“, – kalbėjo I. Ruginienė.

Darbdavių interesus ginanti konfederacija tvirtina, kad dėl privalomų skiepų padaugės bedarbių, kurie norės gauti dosnias nedarbo išmokas.

REKLAMA

„Tie žmonės aiškiai pasakė, kodėl mes turime skiepytis, mes nueisime į Užimtumo tarnybą ir, beje, gausime tokius pačius pinigus. Kalbėjau su žmonėmis, kurie į rankas gauna 650, o nuėję į Užimtumo tarnybą – 600 eurų“, – teigė Darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

O sparčiai plintant omikron atmainai kai kurios valstybės jau imasi griežčiausių priemonių – karantiną skelbia Austrija ir Nyderlandai.

REKLAMA

Epidemiologė Daiva Razmuvienė įspėja, kad šiuo metu omikron atmainos plitimo greitį galima prilyginti tymų protrūkiui.

„Kalbant apie tymų infekciją, jie yra labai lakūs ir jie labai gali užkrėsti daug žmonių – daugiau nei 10. Tai kalbant apie omikron atmainą, dabartinės dienos informacija, kad gali užkrėsti apie 10 žmonių. Tas vadinamas užkrečiamumo rodiklis. Galbūt ir didesnis bus“, – sakė D. Razmuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija kol kas apie karantino sugrąžinimą nekalba, tačiau įspėja, kad augant užsikrėtimų skaičiui, ribojimų gali prireikti.

„Šiandien dienai kol kas, kad eičiau ir sakyčiau, kad mes pristatysime griežtinamąsias priemones neturiu. Bet visaip gali būti, kaip ir visame pasaulyje – 2 ar 3 savaitės iki to piko, kur yra ganėtinai greitas padidėjimas ir turėjimas didelių skaičių“, – kalbėjo A. Motiejūnienė.

REKLAMA

Nors dabar Vyriausybė apie karantiną neužsimena, tačiau pasiekus 240 užimtų lovų reanimacijoje rodiklį, jis taps neišvengiamu. Tačiau duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius tikina, kad toks scenarijus realus, nes po dviejų skiepų apsauga nuo omikrono yra nulinė.

„Nes karantinas – tas 240 vietų skaičius pagal tai, ką mes dabar turime – tai pasidarė dabar labai tikėtinas“, – teigė „Euromonitor“ duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys Balevičius.

O siekiant padidinti vakcinos efektyvumą prieš naująją omikron atmainą, gyventojams skiepytis skiepytis sustiprinančia doze jau nuo trečiadienio bus galima anksčiau, praėjus trims mėnesiams po visos vakcinacijos.

Jau Izraelyje po 4 dozę kala. Bet kaip miršta nuo tos koronės taip ir miršta. Tai čia kas, apsauga tipo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų