Trys vilniečiai teigia tapę sukčių aukomis. Goštauto gatvės gyventoja 60-metė E. P. policijai pranešė, kad trečiadienio vakarą į namus paskambino vyriškis, kuris prisistatė sūnumi, ir pareiškė, kad įvyko autoavarija ir reikia pinigų.
Moteriai buvo liepta su pinigais nuvykti į "Akropolį". Kai ji ten nuvažiavo, paskambinęs vyriškis liepė nupirkti "Labas" kortelių. E. P. nupirko 4 korteles po 99 litus ir padiktavo numerius. Vėliau paaiškėjo, kad tai - apgaulė.
Subačiaus gatvės gyventojas 54 metų K. B. pareiškė, kad gruodžio 28-osios vakarą jam į namus paskambino asmuo, kuris taip pat prisistatė sūnumi, ir pasakė padaręs autoavariją. Skambinusysis teigė, kad nuostoliams atlyginti reikia į nurodytą sąskaitą pervesti 4 tūkst. litų. "Akropolio" prekybos ir pramogų centre esančiame banke "Hansa-LTB" vyriškis pinigus pervedė. Tačiau kitą dieną jis sužinojo, kad sūnus jokios avarijos nepadarė.
Krivių gatvės gyventojas 33 metų M. K. pareiškė, kad gruodžio 22 dienos pavakarę jam į namus paskambino asmuo, prisistatęs draugo vardu, ir pasakė, kad pateko į autoįvykį ir jam reikalingi pinigai. Vyriškis nurodė sąskaitą "Snoro" banke. Į ją pareiškėjas pervedė 13 tūkst. 356 litus, o vėliau sužinojo, kad jokio autoįvykio nebuvo.
Visus šiuos pranešimus tiria policija.
"Aš patarčiau aklai nedalinti savo sutaupytų pinigų ir vis dėlto pagalvoti. Aferistai skambina nakties metu, žmogus išsigąsta, balso neatpažįsta, bet vis dėlto reiktų pamąstyti ir nedaryti nepagalvotų dalykų", - BNS sakė Vilniaus miesto 3-ojo policijos komisariato vyresnioji komisarė Liucija Borusevičienė.
Komisarė pataria gyventojams, sulaukusiems skambučių apie tariamą avariją ar kitą nelaimę, skambinti telefonu 112 į Vilniaus miesto vyriausiąjį policijos komisariatą, kur visą laiką galės pasitikrinti, ar iš tikrųjų jų artimieji buvo patekę į autoavariją, ar juos ištiko kita nelaimė.
Norėdami išvilioti pinigų, pristatydami artimaisiais sukčiai melagingai praneša neva patekę į avariją, ligoninę ar sulaikyti policijos ir dabar jiems labai reikia pinigų.
Sukčiai dažniausia skambina tokiu metu, kada žmogus yra labiausiai pažeidžiamas psichologiškai - anksti rytą, vėlų vakarą ar naktį.
Vilniaus policija yra gavusi nemažai gyventojų pareiškimų apie tariamas avarijas ir sukčių išviliotus pinigus. Kai kuriuos sukčius policijai pavyko sulaikyti.
Tokių melagingų skambučių yra užregistruota visoje Lietuvoje, ypač daug - Kaune ir Vilniuje.
BNS