Tuo tarpu dviratininkų bendruomenė sako, jog tokie konfliktai tarp automobilių ir dviračių vairuotojų – dažni, tik policijos pareigūnai jiems neskiria pakankamai dėmesio.
Po lapkričio 20 rytą nutikusios nelaimės, nukentėjęs dviratininkas A. Žiemelaitis neslėpė įtūžio, viešino šio nelaimingo įvykio detales, piktinosi prokurorės padėjėjai skirta bauda ir priminė, jog faktas apie jos pabėgimą iš eismo įvykio vietos buvo pamirštas. Kaip ir faktas, kad po eismo įvykio A. Žiemelaitis buvo sumuštas D. Bubokienės sugyventinio. Pastarasis esą ir toliau grasina.
Nukentėjusysis pasižadėjo tylėti
„Kai pasirodė žinia viešumoje, mane po darbo pasitiko D. Bubokienės sugyventinis ir grasino, kad su manimi susidoros. Nenoriu, jų apkalbėti, bet toks įspūdis, kad jie jaučiasi nebaudžiami, gali ką nori daryti. Tai kokiame lygyje čia viskas? Moteris dirba prokuratūroje, tad visų pirma turi žinoti apie atsakomybę,“ - piktinosi A. Žiemelaitis ir tikino, kad žiniai pasirodžius viešumoje sulaukė ir policijos pareigūnų skambučio.
„Man paskambino policijos pareigūnai ir paprašė atvykti. Nuvažiavęs buvau paprašytas pasirašyti dokumentus, kad apie šią situaciją daugiau nebegaliu niekam komentuoti,“ - portalui tv3.lt aiškino A. Mieželaitis.
Klaipėdos kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika sako, jog bauda D. Bubokienei bus panaikinta ir pradėtas tyrimas dėl avarijos sukėlimo ir pabėgimo.
Dėl sumušimų pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai. Vienas prieš dviratininką, kitas prieš prokuratūros padėjėją.
Klaipėdos apylinkės prokuratūra išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog siekiant, kad nekiltų abejonių dėl tyrimo nešališkumo, šie ikiteisminiai tyrimai yra perduoti vadovauti ir kontroliuoti Klaipėdos apylinkės prokuratūros padaliniui Gargžduose. Esą tyrimas bus atliktas išsamiai ir nešališkai. Taip pat sprendžiama, ar nėra pagrindo inicijuoti tarnybinį patikrinimą.
Tuo tarpu D. Bubokienė su žiniasklaida nebendrauja. Pasak A. Mieželaičio, moteris jaučiasi nekalta ir kaltina dviratininką, kad jis ją sumušė.
„Ji iššoko iš automobilio, pradėjo mane koneveikti, vadinti alkoholiku, bomžu, visokiais žodžiais, grasinti savo darboviete – prokuratūra. Apstumdė, sėdo į automobilį ir pasišalino iš įvykio vietos. Man belaukiant policijos netruko atvykti jos vyras ir mane sumušė. Atvykę pareigūnai man iškvietė greitąją pagalbą, dvi savaites turėjau nedarbingumą. Tuo tarpu, D. Bubokienė nuvyko į policiją ir mane apkaltino, kad jai prakirtau lūpą. Tai jeigu tai būtų tiesa, kodėl ji pati iškart nekvietė policijos, kodėl jos nelaukė, o sėdo į mašiną ir išvažiavo,“ - piktinosi dviratininkas.
Dviratininkų ir automobilių vairuotojų konfliktai
Šis įvykis pro akis nepraslydo Lietuvos dviratininkų bendrijai. Esą panašių situaciją apstu ne tik uostamiestyje, bet ir visoje Lietuvoje.
„Šiaip tai tokios situacijos dažnos, kai automobilių vairuotojai taranuoja ar nustumia nuo kelio dviratininkus. Bet čia susiduriame su policijos pareigūnų abejingumu: jeigu niekas nesužeistas, niekas nežuvo tyrimą jie nutraukia, policija nesiima jokių veiksmų. Tai visuotinė problema Lietuvoje,“ - teigė Saulius Ruzinskas, Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys.
„Šioje klaipėdiečio dviratininko ir prokuroro padėjėjos istorijoje taip pat abejoju ar tyrimas būtų pradėtas, jei ne po eismo įvykio susiklosčiusios aplinkybės, nes nuostoliai nedideli. Tačiau ši situacija tik parodo, koks yra susipriešinimas tarp automobilių vairuotojų ir dviratininkų,“ - kalbėjo S. Ruzinskas.