Prabėgus 9 mėnesiams po „Lehman Brothers“ žlugimo, apie pasaulinę ekonominę krizęs diskutuojama taip tarsi ji susidėtų tik iš bankų balanso, krentančio eksporto ir bankrotų ar darbo vietų mažėjimo Vakaruose. Visiškai pamirštama, kad turtingose valstybėse prasidėjusi krizė labiausiai smogė vargingiausiai gyvenančių šalių piliečiams, rašo „The Economist“, kuris pristato Jungtinių Tautų mitybos nuolatinio komiteto atliktą studiją, atskleidžiančią krizės poveikį vargingiausiems.
1990-2007 metais alkį kenčiančių žmonių skaičius išaugo 80 mln. Alkstančiųjų skaičius augo nepaisant to, kad tuo metu besivystančiose šalyse kilo bendras pajamų lygis. Lemiamą vaidmenį čia suvaidino spačiai augantis gyventojų.
Vien per 2008 metus badą kenčiančių žmonių skaičius išaugo net 40 mln., t.y. tik per pusę mažiau nei per paskutiniuosius 17 metų. Iš viso pasaulyje šiuo metu pakankamai maitintis neišgali 963 mln. žmonių. Pasaulio bankas skelbia, kad iki 2015 metų per metus mirs 200-400 tūkst. vaikų daugiau nei kad miršta dabar.