„Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimuose numatyta, kad gyventojams keičiasi neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD), jeigu jie gyvena už minimalią mėnesinę algą (MMA) – nuo šiol NPD bus 200 eurų. Papildomas NPD už kiekvieną vaiką didėja nuo 60 eurų iki 120 eurų. Gyventojams, kurie gauna pajamų pardavę vertybinius popierius, palūkanas už indėlius, obligacijas, neapmokestinamųjų pajamų riba buvo 3000 eurų per metus. Nuo sausio 1 d. ji mažėja iki 500 eurų per metus. Taip pat keičiasi neapmokestinama suma už nekilnojamąjį turtą. Anksčiau, išlaikius nekilnojamąjį turtą 5 m., nereikėjo mokėti nuo gautų pajamų mokesčio, jeigu yra uždirbamos papildomos pajamos, gaunamas pelnas, pardavus turtą. Nuo sausio 1 d. toks turtas bus neapmokestinamas, jeigu jis bus išlaikytas 10 m. Šitas apribojimas netaikomas gyvenamajam būstui, jeigu ten yra deklaruota gyvenamoji vieta“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo A. Gaudutytė.
VMI Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja pastebėjo, kad be daugybės mokesčių pakeitimų, gyventojams svarbus ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų mokėjimo tvarkos pakeitimas.
„Nuo šiol visos sveikatos draudimo įmokos bus mokamos į „Sodros“ biudžetą, VMI nebeadministruoja šio mokesčio. Vadinasi, gyventojai, kurie anksčiau mokėjo įmokas į VMI, tai šios įmokos bus mokamos į „Sodros“ biudžetą“, - sakė pašnekovė.