Budistai iš tiesų yra laimingi, tykūs ir romūs žmonės - bent jau taip rodo jų smegenų tyrimo rezultatai. Pasitelkę naujausią skenavimo techniką neurologai nustatė, kad tam tikros budistų smegenų sritys, atsakingos už teigiamas emocijas ir gerą nuotaiką, kartkartėmis nušvinta ir nebūtinai vien per meditaciją.
"Dabar mes galime ne be pagrindo kelti hipotezę, kad tie iš išorės laimingi ir romūs budistai, kurių galima pamatyti tokiose vietose kaip Dharamsala Indijoje, iš tikrųjų yra laimingi", - trečiadienį (05.21) sakė Šiaurės Karolinos Duke'o universiteto profesorius Owenas Flanaganas.
Dharamsaloje tremtyje gyvena tibetiečių dvasinis lyderis Dalai Lama.
Viskonsino universiteto mokslininkų atlikti skenavimai rodo, kad įgudusių praktikuojančių budistų kairioji priekinė smegenų sritis yra aktyvesnė. Ši smegenų sritis atsakinga už teigiamas emocijas, savitvardą ir temperamentą.
Dar vienas tyrimas, kurį atliko Kalifornijos universiteto San Francisko medicinos centro mokslininkas Paulas Ekmanas (Polas Ekmanas), leidžia daryti prielaidą, kad meditacija ir dėmesingumas gali nuslopinti tą smegenų sritį, kurioje "saugomi" bauginantys prisiminimai.
P. Ekmanas nustatė, kad įgudę budistai, palyginti su kitais žmonėmis, kur kas rečiau patiria šoką, sutrinka, nustemba ar supyksta.
O. Flanaganas įsitikinęs, kad jeigu šių tyrimų duomenys pasitvirtintų, jų svarba būtų didžiulė. "Patikimiausia hipotezė yra ta, kad uoliai laikantis budistų praktikos, ji atveda į laimę, kurios visi siekiame", - mokslo temomis rašančiam žurnalui "New Scientist" sakė O. Flanaganas.
"Reuters"-BNS