Nors pačios populiariausios sporto šakos pasaulyje yra futbolas, krepšinis, kriketas, ledo ritulys, tenisas ir pan., tačiau dalis šių disciplinų kai kuriose šalyse yra žaidžiamos kitaip. Taip pat egzistuoja ir tokių sporto šakų čempionatai, apie kuriuos net nesusapnuotume.
Štai pačios unikaliausios sporto šakos pasaulyje:
Kabbadi
Kabbadi yra kontaktinė komandinė sporto šaka, kuri laikoma nacionaliniu Bangladešo sportu. Rungtynių metu komandos stengiasi, kad jų įžaidėjas, „reideris“, įsiskverbtų į oponento gynybinę pusę ir išskirtų kuo daugiau priešininkų prieš sugrįžtant į savo pusę.
Daugiau nei 40 šalių priklauso šios sporto šakos valdymo organui, kuris prižiūri komandas, įskaitant JAV, kur vyrų ir moterų nacionalinės komandos varžosi Amerikos turnyruose.
Yukigassen
Manote, kad karas sniego gniūžtėmis yra tik mokyklinės pertraukos užsiėmimas? Atsisakykite šios minties. 1989 m. Japonijoje sukurtas yukigassen sujungia kvadratą ir kovas sniego gniūžtėmis.
Septynių žmonių komandos varžosi su 90 iš anksto paruoštų sniego gniūžtelių, bandydamos išstumti priešininkus, mušdamos juos sniego gniūžtėmis. Kai sniego gniūžtės baigiasi, laimi komanda, kurioje liko daugiausia žaidėjų.
Sepaktakraw
Sepaktakraw yra žaidžiamas kaip tinklinis... kojomis. Kilęs iš Tailando, sepaktakraw išaugo į aršios konkurencijos sporto šaką, kuri konkuruoja netgi su futbolo populiarumu Malaizijoje, Tailande ir Indonezijoje.
Florentietiškas kalčis
Italų amerikietiškojo futbolo ir regbio pirmtakas florentietiškas kalčis (dar žinomas kaip calcio fiorentino). Jo metu stačiakampėje aikštėje su vartais abiejuose galuose grumiasi 27 žaidėjai nuogomis krūtinėmis.
Manoma, kad ši sporto šaka prasidėjo nuo romėnų sporto šakos harpastum, kurioje leidžiamas pilnas kontaktas, smūgiai galva, alkūnėmis ir pan.
Picigin
1908 m. vandensvydžio entuziastai Splite, Kroatijoje, nusivylę ieškodami pakankamai gilaus vandens, kad galėtų žaisti savo mėgstamą žaidimą, sugalvojo šį paplūdimio žaidimą. Penki žaidėjai stovi ratu ir varžosi stengdamiesi, kad teniso kamuoliukas neliestų vandens.
Povandeninė torpeda
Šiame sąraše esanti jauniausia sporto šaka – povandeninė torpeda – 2017 m. buvo sukurta dviejų į pensiją išėjusių jūrų pėstininkų. Žaidėjai rungtynių metu bando perkelti 10 colių „torpedą“ į tinklus, pritvirtintus kiekvienos komandos gynybinės dalies apačioje.
Laikymasis už varžovo, traukimas ir imtynės yra leidžiami tol, kol žaidėjai ir torpeda lieka panirę po vandeniu, tačiau smūgiuoti ir spardytis – neleidžiama.
Oina
Rumunų sporto šaka, žaidžiama mažiausiai nuo 1370 m., Oină yra panaši į beisbolą. Stačiakampėje aikštėje susirenka dvi komandos po 11 žmonių, procesą reglamentuoja sudėtingos taisyklės, tačiau iš esmės vienas žaidėjas meta kamuolį savo komandos draugui, kuris bando atmušti kamuolį nuo varžovų komandos žaidėjų.
Tada mušėjas gali bėgti takeliais, kol jį išmeta priešingo žaidėjo, kuris bando jam pataikyti kamuoliu.
Arnis
Nacionalinis Filipinų kovos menas arnis (dar žinomas kaip „eskrima“ ir „kali“) yra ginklu pagrįstas kovos stilius. Sportininkai puldami priešininką naudoja lazdas, ašmenis, kardus ir net improvizuotus ginklus.
Tokio kovos stiliaus pradžia yra datuojama nuo europiečių atvykimo, kadangi neraštingi vargšai buvo pirmieji šios šakos atletai, o rašytinės sporto šakos atsiradimo istorijos nėra.
Baskų pelota
Baskų pelota žaidėjai, naudodami raketę, lazdą, pirštines, krepšį ar lazdą, mušinėja nuo sienos mažą kietos gumos kamuoliuką, vadinamą „frontis“. Pelota žaidimus galima žaisti vienas prieš vieną arba komandomis didesnėse aikštelėse. Tam tikra pelota versija egzistuoja visoje Lotynų Amerikoje ir daugelyje Vakarų Europos.
Beikou
Į lauko ritulį panaši komandinė sporto šaka beikou žaidžiama Vidurinėje Mongolijoje jau mažiausiai 1000 metų. Įnirtingi varžovai medinėmis lazdomis taiko kamuoliuką į varžovo vartus. Kai lauko ritulys atvyko į Kiniją 2008 m. vasaros olimpinių žaidynių Pekine metu, trečdalis Kinijos nacionalinės vyrų komandos atvyko būtent iš Mongolijos, kur sportininkai mokėjo žaisti beikou.