• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pamoję šalčiams ranka ir juos išlydėję į kitas šalis, neturėtume visiškai atsipalaiduoti, nes Lietuvoje vieši lijundra bei rūkas, kurie itin nemalonūs keliuose.

30

Pamoję šalčiams ranka ir juos išlydėję į kitas šalis, neturėtume visiškai atsipalaiduoti, nes Lietuvoje vieši lijundra bei rūkas, kurie itin nemalonūs keliuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Šiandien Lietuvoje žymesnių kritulių nenumatoma. Daug kur bus rūkas, plikledis. Žemiausia temperatūra naktį nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, aukščiausia dieną 0–4 laipsniai šilumos.

Sekmadienį kritulių tikimybė maža. Naktį ir rytą kai kur rūkas, galima silpna lijundra. Plikledis. Temperatūra naktį nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, dieną nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi buvo šalta, tai medžiai, keliai, namai bei visi kiti paviršiai įšalo. Kuomet ateis ta drėgmė. ji lips prie įšalusių paviršių ir susidarys lijundra. Tai yra nemalonioji atėjusių orų pusė. Tiesiog reikia apdairumo, kad neaptingtumėme galutinai. Kadangi oras ateina iš pietų, tai bus ir rūko, visokio tokio, lijundrėlių, panašių reiškinių. Labai rami, švelni žiema, bet rūkas, lijundra gali kur nors pagadinti nuotaiką, todėl pernelyg užsisvajoti nereikėtų“, – minėjo sinoptikas Naglis Šulija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lijundra ir plikledis, kuo jie skiriasi?

Sinoptikas Naglis Šulija tikina, kad žmonės linkę painioti šaltuoju sezonu Lietuvą aplankančius reiškinius: lijundrą ir plikledį. Jie skiriasi savo susidarymu. Nors iš tiesų, slystant tiek ant lijundros, tiek ant plikledžio, susitrenkus pakaušį skauda taip pat, bet reiškiniai skirtingi.

REKLAMA

„Plikledis susidaro tuo metu, kai viskas būna drėgna ir šlapia. Tai gali būti tirpstantis sniegas, lietus, nesvarbu kas. Na, paskui orui staiga atšąlant, tie šlapi paviršiai pasidengia ledu. Tai ir yra plikas ledas“, – minėjo sinoptikas Naglis Šulija.

„Lijundra susidaro kitaip. Kai būna sausa ir šalta, naktį giedras dangus, paskui smarkiai atšąla, o po to staigiai atšyla ir pradeda lyti. Tuomet ant įšalusių paviršių nukrenta vanduo sušąla, prilimpa, taip susidaro ledo sluoksnis“, – minėjo sinoptikas.

REKLAMA

Kelių būklė

Remiantis Lietuvos automobilių kelių direkcija, visoje Lietuvoje pagrindiniai keliai šlapi arba drėgni, vakariniuose rajonuose yra sausų ruožų.

Keliai jungiantys nedideles gyvenvietes šlapi, su šlapio sniego provėžomis, miškingose vietovėse padengti privažinėtu sniegu, slidūs. Didžiojoje šalies dalyje, išskyrus vakarinius rajonus, dirba kelių priežiūros mechanizmai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelio ruožas Šilutė–Rusnė išlieka apsemtas

Vandens gylis krašto kelio Nr. 206 Šilutė–Rusnė apsemtame ruože, kurio ilgis 420 metrų (nuo 6,306 iki 6,726 km), išlieka 35 cm. Lengvųjų transporto priemonių eismas draudžiamas. VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ specialiomis transporto priemonėmis apsemtu ruožu kelia lengvuosius automobilius, gyventojus bei keleivius.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų