Norvegija aktyviai dalyvavo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos, JT Žmogaus teisių tarybos ir Europos Tarybos forumuose, kad įtrauktų LGBT* asmenų teisių klausimus į politikų darbotvarkes. Taigi įvyko istorinis postūmis: Norvegijos siūlymo palaikymas per 2006-2008 metus išaugo nuo 54 iki 88 pasaulio šalių. 2011-aisiais Norvegija suvaidino pagrindinį vaidmenį JT Žmogaus teisių tarybai priimant pirmąją žmogaus teisių, seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės rezoliuciją.
Pirmieji debatai, kuriuose aptarti būdai, kaip Jungtinės Tautos galėtų prisidėti kovojant su smurtu ir diskriminacija prieš seksualines mažumas, buvo surengti 2012 metų kovą. JT Generalinis Sekretorius Ban Ki-moonas įžanginėje kalboje pabrėžė, kad pasaulyje klesti smurto ir diskriminacijos apraiškos. Daugybė žmonių nukenčia tik dėl to, kad yra gėjai, lesbietės, biseksualai ar transseksualai, o tai atliepia šiurkštų žmogaus teisių pažeidimą.
Netrukus Norvegija, kartu su PAR, Brazilija ir kitais Žmogaus teisių tarybos bendražygiais, ėmėsi iniciatyvos pasiekti platesnę auditoriją ir surengė seminarų seriją, kurią baigė tarptautinė „Žmogaus teisių, seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės konferencija“ Osle 2013 metų balandžio 15-16 dienomis. Pastarojoje susirinko per 200 dalyvių iš įvairių regionų, kurių tikslas buvo užtikrinti LGBT* asmenų teisių palaikymą XXIII JT Žmogaus teisių tarybos sesijoje.
Europos Taryboje Norvegija tapo esmine jėga ministrų komitetas pritariant šalių narių 2010 metų kovo 31 dienos rekomendacijai dėl priemonių kovojant prieš diskriminavimą dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės. Teisė laisvai išreikšti savo seksualinę tapatybę ir nebūti diskriminuojamam yra aiškiai apibrėžta Europos Žmogaus teisių konvencijoje. Tai įkvėpė nemažą būrį ambasadų ir diplomatų stengtis įtraukti šias problemas į valdžios institucijų darbotvarkes bei apginti LGBT* asmenų teises.