Užteko vos trijų Norvegijoje praleistų mėnesių, kad 19-metė Martyna Kirdeikytė galėtų pradėti savarankišką gyvenimą.
„Baigusios tą pačią mokyklą, kartu su drauge nusprendėme užsidirbti užsienyje. Aš išvykau į Norvegiją, jos kelias pakrypo į Airiją. Norvegijoje dirbau tik vasarą. Vėliau sugrįžau. Tuo tarpu draugė grįžta tik dabar“, - pasakojo Vilniaus oro uoste nusileidžiančio lėktuvo laukusi Martyna.
Mergina atskleidė, kad vienintelis skirtumas tarp jos ir draugės tas, jog Martynai per tris mėnesius pavyko užsidirbti tiek, kiek jos draugei per puse metų.
„Galvoju grįžti į Norvegiją kiekvieną vasarą. Padirbėjusi šią vasarą užsirekomendavau, todėl problemų sugrįžti tikrai nebūtų“, - pasitikėjimo savimi neslėpė Balsas.lt pašnekovė.
Mergina tikino, kad į Norvegiją jai pakanka išvykti dviems mėnesiams, kad po to galėtų grįžti ir mokytis bei išlaikyti pati save:
„Mane tas labai džiugina. Akivaizdu, kad Norvegijoje geresni pinigai. Ten valstybė aprūpina žmones. Nereikia sukti galvos jei prarasi darbą, nes tikrai sulauksi valstybės paramos.“
Anot Martynos, sąlygos gyventi Norvegijoje yra tobulos, tačiau vis tiek būdamas užsienyje jauti tėvynės ilgesį: „Planų išvykti visam laikui tikrai neturiu. Man tikrai labai gera gyventi Lietuvoje. Gal tik pensija gąsdina...“
19-metė užtikrino, kad staiga uždirbus daug pinigų galva jai neapsisuko, tačiau pradėjo skaudėti širdį, pamačius, kaip greitai pinigai išsileidžia.
„Tikrai visą laiką gyvenau taupiai, bet pradėjau gyventi vien iš savęs. Todėl nebeprašiau pinigų iš tėvų ir viską patyriau savo kailiu.
Viena išsinuomojau butą, todėl reikėjo labai daug dalykų. Nusipirkau buitinės technikos, kompiuterį, kitų reikalingų dalykų. Tokie pirkiniai greitai patuština piniginę“, - juokėsi Martyna.
Mergina pridūrė, kad pagyvenus Norvegijoje, kur viskas labai brangu, ir vėliau sugrįžus į Lietuvą pradeda atrodyti, jog viską gali sau leisti: „Lietuvoje yra gerokai pigiau. Viskas atrodo tik centai. Dabar grįžus iš Norvegijos 10 litų nieko nereiškia, kai anksčiau galvodavau, kad brangu nusipirkti mėgstamą šokoladuką.“
Kol kas Martynos planuose tik Lietuva. Ji tikra, kad susirasti mėgstamą darbą galima ir gimtinėje. „Iš mano klasės net 5 vaikai niekur nestojo, nes išvyko dirbti į užsienį. Ten jie dirba ir galvoja studijas tęsti būtent toje užsienio valstybėje, kur įsikūrė“, - pasakojo 19-metė.