Ilgą laiką pieno rūgšties bakterijos buvo naudojamos maistui išlaikyti. Paprastai tariant, jogurto, varškės, grietinės, raugintų kopūstų skonis ir išlaikymo savybės atsiranda dėl pieno rūgšties bakterijų. Pastarosios sukelia rūgimo procesą, todėl sumažėja produkto pH, t.y. rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Tai stabdo kenksmingų mikrobų atsiradimą, todėl maistas taip greitai negenda.
Pieno rūgšties bakterijų nauda ir jų teigiama įtaka sveikatai buvo pradėta domėtis devintajame dešimtmetyje. „Valio“ tyrimų ir produktų plėtros skyrius pradėjo tirti, kaip kituose pieno produktuose būtų galima pritaikyti gerąsias pieno rūgšties bakterijų savybes. 1985-aisias metais profesoriai Sherwood´as Gorbach´as ir Barry Goldin´as iš Amerikos atrado ir iš sveiko žmogaus organizmo išskyrė pieno rūgšties bakterijų padermę, kurią pavadino Lactobacillus rhamnosus GG. „Valio“ tyrimų ir produktų plėtros skyrius pradėjo bendradarbiauti su S. Gorbach´as ir B. Goldin´as. Licencijos sutartis dėl bakterijos padermės naudojimo buvo sudaryta 1987-aisiais metais ir taip gimė LGG® prekės ženklas ir „Valio Gefilus“ produktai.
Ar pieno rūgšties bakterijų yra ir žmogaus organizme natūraliu pavidalu?
Tiesa, didžioji dalis naudingų bakterijų yra žarnyne. Jų pagrindinis tikslas yra kontroliuoti žalingų bakterijų atsiradimą. Šis procesas ypač svarbus organizmo sveikatai. Subalansuota žarnyno bakterijų pusiausvyra daro didelę įtaką ir net 70 proc. lemia imuninės sistemos būklę.