Motinos meilės stebuklai
Sutikime, kad motinos meilė kuria stebuklus. Motina yra labai įtakingas vaikui asmuo. Vaikas nuo pat gimimo yra lyg kempinė, kuri sugeria viską, ką jam mama duoda. O mamos duoda jam visko: ir džiaugsmo, ir grožio, ir nuovargio, ir liūdesio, ir pykčio.
Jokiais būdais neslėpkime nuo vaikų savo emocijų ir būsenų, tačiau labai verta pasirūpinti nemalonių emocijų padoriomis išraiškomis. Apie tai kitą kartą, o šį kartą – apie motinos žodžio galią. Visos mes prisišnekame. Atsiimti žodžių negalime. Gaila, ar ne? Tačiau mes galime iš naujo pasakyti svarbius žodžius ir taip auginti vaike laimę bei sėkmę.
Žodžio galia
Vaikas yra laimingas ir sėkmingas tuomet, kai jaučiasi mylimas. Tuomet jis patiria saugumo jausmą, gali domėtis pasauliu, siekti tikslų, įveikti iššūkius. Mylimas jaučiasi tuomet, kai mes jam suteikiame tą meilės jausmą. Ir žodžiais, ir veiksmais, ir tyla. Gyvenimas lekia labai greitai ir mes jame skubame. Todėl, neatradus laiko pasakyti svarbių žodžių savo vaikams, patykokime, kol jie užmigs.
Maždaug po 15-20 minučių vaikas pereina į aktyvaus miego fazę ir tuomet jau jam galime kalbėti tai, ką norime. Ypač tai verta daryti vaikams susirgus. Ir sveikiems labai gerai. Kokie tai stebuklingi žodžiai? Aš myliu tave. Aš didžiuojuosi tavimi. Aš džiaugiuosi, kad tu esi mano vaikas. Tu esi man geriausias vaikas.
Gydo ne tik ligas
Buvo atliktas tyrimas, pasirodė, kad vaikai, kurių mamos prisipažindavo meilėje jiems miegant, pasveikdavo greičiau, nei tie vaikai, kurių mamos to nedarė. Supraskime, kad žodis turi galią. Tą įrodė Masaru Emoto. Mat kūnas yra iš vandens. O vanduo turi atmintį. Kai sakome vaikui gerus, stiprinančius jį žodžius, mes tarsi sutepame vaiko žaizdas meilės sirupu. Ir jis gydo ne tik rimtas vaiko ligas, bet ir nemeilės jausmą, išgąstį, per didelę įtampą. Vaikams teik daug tenka išgyventi. Mes, mamos, turime visus įrankius jiems padėti atsitiesti.
Ryšio stiprumas
Mama ir vaikas yra labai susiję. Tiek vaikui, tiek mamai verta jausti ir matyti tą ryšį. Todėl meilės monologai su miegančiu vaiku yra naudingi tiek mamai, tiek vaikui. Galima sakyti ne tik tuos žodžius. Improvizuokime, derinkime tekstą prie vaiko dienos, patyrimų, įvykių ir pan. Kai vaikai auga, mums ne visada pavyksta juos apkabinti.
Naktį, kai vaikas miega, mes galime ne tik jį apkabinti, bet ir pasakyti visus svarbius dalykus. Neabejokime, kad vaikas girdi. Girdi ir jo kūnas. Kiekviena ląstelė. Ir širdis. Ir siela.
Laikas kiekvienam vaikui
Kai mama turi daugiau vaikų, vakare ji turi galimybę skirti kiekvienam vaikui bent po keletą minučių. Žinoma, tai neatstos budrumo būsenoje praleisto laiko, tačiau tikrai nepablogins santykių ir savijautos. Sakykime vaikams, kad juos mylime, kad juos pasirinktume į vaikus vėl ir vėl, jei tik turėtumėme tokią galimybę. Džiaukimės vaikų pasiekimais ir sakykime, kad jų nesėkmės nemažina mūsų meilės jiems. Juk žmogus, sukūręs elektros lemputę, patyrė daug nesėkmių, kurios su kiekvienu kartu priartindavo atradėją prie sėkmės.
Darnūs santykiai
Vaikai jaučiasi saugūs ir tuomet, kai jie žino, kad šalia jų yra stabilūs suaugę, kurie viskuo pasirūpins. Todėl siūlome sakyti vaikams frazes, kurios aiškiai nurodo šeimos subordinaciją. „Aš esu tavo mama, tu esi mano vaikos“ – tai reiškia, kad suaugęs yra atsakingesnis nei vaikas. Mama – didelė, o vaikas – mažas. Taip ir turi būti.
Vaikai ypač atsipalaiduoja, kai mama nusprendžia užaugti, t.y. elgtis kaip didelė. Padeda frazė: aš esu didelė, o tu esi mažas. Santykius su vaiku, vaiko pasitikėjimą mama ir savimi stiprina šios frazės: tu esi pats teisingiausias man vaikas, tu mums reikalingas toks, koks esi, tau nieko nereikia daryti, kad tave mylėčiau, aš džiaugiuosi, kad tu esi, man gerai, kad tu berniukas, man gerai, kad tu mergaitė, mes su tėčiu tave labai mylim, mes su tėčiu tavimi labai džiaugiamės, tu esi mano ir tėčio vaikas.
Mes galime padėti gerinti santykius tarp vaiko ir tėvo, sakydamos: tu esi toks, kaip tavo tėvas, tavo tėtis tau yra pats geriausias tėtis, tavo tėtis yra labai geras žmogus. Jei dienos eigoje susibarėme su vaiku, galime pasakyti: man labai gaila, aš apgailestauju, aš atsiprašau, kai galėsi, atleisi.
Kaip parinkti frazes?
Visų pirma, neverta daryti nieko mechaniškai. Verta nusiteikti. Verta jausti savo meilę vaikui. Jau geriau nedaryti nieko dirbtinai. Tikiu, kad pirmi kartai gali būti neįprasti, tačiau tokie ritualai mamoms patinka ir jos jaučiasi galingos keisti ne tik savo santykius su vaikais, bet ir gerinti vaikų likimus, padėti jiems įveikti jų gyvenimo iššūkius. Pagalvokite, ką labiausiai norėtų išgirsti jūsų vaikas ir sakykite jam tai. Nemanykite, kad vaikams iš jūsų reikia tik dovanų ar kitų pirkinių. Taip nutinka tuomet, kai jau nebėra santykių. Linkiu šiltų, gražių, meilingų santykių tarp mamų ir vaikų! Būkime laimingos!