Gatvė baigiasi… atliekų konteineryje
Pagal gražiai sutvarkytą pušynėlį nusidriekusi Pušų gatvė yra tarp Vytauto ir Vilniaus vardais pavadintų Biržų miesto arterijų. Pušų gatvele galima būtų ramiai pasiekti Vilniaus gatvę ir už jos esantį A. Dauguviečio parką. Dabar gi netgi pėstieji, dviratininkai ir specialiu transportu judantys neįgalieji negali iš Vytauto ar K. Binkio gatvių pusės keliauti Pušų gatve ir kirtę Vilniaus gatvę pasiekti atnaujintą A. Dauguviečio parką. Dviratininkai ir neįgalieji, nekalbant jau apie kitus eismo dalyvius, priversti sukti į pagal ligoninę ir polikliniką einančią judrią gatvę.
Tokį lanką žmonės turi daryti Vilniaus gatvės 92 namo gyventojų patogumui. Taip tvirtina į redakciją kreipęsis Biržų miesto grožiu, tvarka besirūpinantis aktyvus miesto pilietis. Šio žmogaus minčiai pritaria visi kalbinti kvartalo gyventojai ir minėto Vilniaus gatvės 92 namo bendrijos atstovė.
„Prašome pagalbos, kad nuo gatvės būtų patrauktas nors vienas cemento blokas ir liktų tarpelis, pro kurį galėtų pravažiuoti neįgaliojo vežimėlis“, - tarsi kokios malonės prašė žmogus, norintis, kad savavališkai užtvėrusieji gatvę nors trupučiuką pataisytų savo neteisėtų veiksmų padarinius.
Kaip tarė, taip padarė
„Savavališkai gatvių negalima nei ženklinti, nei kaip nors žymėti, tuo labiau - užtverti“, - sako Biržų policijos pareigūnas Jaunius Jurelevičius. Užtverti gatves laikinais statiniais ar dekoratyviniais akcentais (pavyzdžiui, gėlių vazonais) galima tik gavus savivaldybės leidimą ir suderinus saugaus eismo komisijoje.
„Abejoju, ar Pušų gatvė užtverta leidus savivaldybei“, - kalbėjo J. Jurelevičius. Jis priminė, kad išaiškėję tokio pobūdžio savavališki veiksmai užtraukia administracinę atsakomybę.
Kad Pušų gatvės pavertimas akligatviu yra savavališkas, iš esmės patvirtino ir savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Džėja, ir Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Petras Januškevičius.
Vilniaus g. 92 daugiabučio namo bendrijos buhalterė Regina Jukonienė tikino, kad iniciatyvos uždaryti eismą Pušų gatve esą ėmėsi trijų šios gatvelės privačių namų gyventojai, kuriems nepatinka triukšmas.
Tačiau čia pat R. Jukonienė išdėstė nuostatą, rodančią, kad gatvės užtvėrimas labai naudingas ir daugiabučio namo gyventojams. Pastarieji jokiu būdu esą nesutiksiantys, kad gatve vyktų eismas, važinėtų automobiliai ar motociklai.
„Tegu seniūnas nuima vieną bloką, kad galėtų pralįsti neįgaliojo vežimėlis. Mes pasirengę padėti neįgaliesiems, tačiau jokiu būdu nesutiksime, kad gatve vyktų eismas. Taigi mūsų kiemas sumažėtų, automobilių ir konteinerių nebūtų kur statyti“, - išdėstė poziciją namo bendrijos atstovė R. Jukonienė. Gražiai tvarkomos namo aplinkos žalieji plotai dideli, šalia namo yra žvyruota aikštelė, tačiau prieš duris atsiveriantis kiemas tampa žymiai didesnis Pušų gatvės sąskaita.
Anot R. Jukonienės, negi gyventojai turi leisti, kad pro tą namo pusę, kurioje yra durys, važinėtų automobiliai. Moteris teigė, kad anksčiau Pušų gatve dar galėdavę pravažiuoti dviratininkai, tačiau dabar net prasivaryti dviračio neįmanoma – pedalai kliūva už sutankintos cemento blokelių eilės.
Žadėjo padaryti tarpelį
„Aš tuojau pasirūpinsiu, kad būtų iškastas vienas blokas ir liktų tarpas, pro kurį galėtų pravažiuoti nors neįgaliojo vežimėlis“, - sakė užtvertą gatvę apžiūrėjęs miesto seniūnas Vytas Jareckas.
Seniūno manymu, gatvės užtvėrimo teisėtumą turi įvertinti policija, o tokių veiksmų imtis sumanę gyventojai privalo kreiptis į savivaldybę ir teirautis leidimo.
Būtų gerai, kad aprašyta Pušų ir Vilniaus gatvių gyventojų praktika nesiimtų vadovautis kiti. Maža kam gali kilti noras savo gatvę paversti asmeniniu kiemu ar tylos zona, o statybos atliekomis užpiltą ežero pakrantę - privačiu pusiasaliu.