Vos atsidūrus salėje, kuri dar mena kadaise pirmąsias „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos pergales Europos turnyruose, iškart buvo galima suprasti, kad „Nokia Trends Lab“ organizatoriai pasistengė, kad renginys pavyktų ir dar ilgai išliktų susirinkusiųjų atminty.
Sophie Ellis-Bextor, „Booka Shade“ ir „Groove Armada“ lyderis Andy Cato – kaltininkai, dėl kurių tūkstančiai elektroninės muzikos gerbėjų tą vakarą kėlėsi į dešinįjį Neries krantą tikėdamiesi nutolinti rudeninę melancholiją ir pašėlti klausantis pasaulinio lygio žvaigždžių.
Labiau į betoninį angarą, nei į pramogų areną panėšėjusi „Vilniaus sporto arena“, kurioje buvo didžiuliai ekranai, į jurtas panašios palapinės ir VIP zona, kurioje gavęs žalią apyrankę bei pasikabinęs lietaus permerktą striukę galiausiai atsidūriau.
Prieš renginį sudoroti keletas sumuštinių su daktariška dešra ir žirneliais buvo pats blogiausias dalykas, kuris nutiko tą vakarą, nes renginio organizatoriai VIP zonoje vaišino susirinkusius ne tik nemokamais gėrimais, bet ir maistu. Tarp užkandžių buvo nuostabių į nedideles spurgas panašių pyragėlių su grybais, miniatiūrinių vištienos vyniotinio sumuštinių, padekoruotų lazdyno riešutu, ir net mažyčių mėsainių su salotos lapu viduje ir sezamo sėklomis išorėje. Pamaniau, kad ypatingų svečių sočiais pilvais rūpinosi ne maistą pristatančios firmos virėjos, bet Kalėdų senelio nykštukai.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Be gėrimų ir užkandžių VIP zonoje buvo galima sutikti ir įvairiausių žurnalistų, filmuotojų ir fotografų, kurių objektyvai buvo nutaikyti į gražuolę Berneen, visą laiką savimi besidžiaugiantį „namų tvarkytoją“ Žilviną Grigaitį, trumpam užsukusį Alaną Chošnau su drauge Aida ir kitas ne mažiau žinomas, gražiai atrodančias ir puikiai nusiteikusias televizijos, muzikos ir mados žvaigždes.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Pagrindinius renginio svečius apšildžiusiam didžėjui St. Stereo šiek tiek pavyko išjudinti gan vangiai besirenkančią publiką, kuri, kaip man pasirodė, susidėjo iš dviejų persimaišiusių polių - norintieji paklausyti ir pamatyti Sophie Ellis-Bextor ir tie, kurie tiesiog atėjo smagiai praleisti laiko, nes nuolat vaikšto į panašius renginius.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Nenusakomo grožio dainininkė Sophie Ellis-Bextor, pasipuošusi trumpa juodomis tabletėmis dekoruota suknele, akompanuojant baltais kaklaraiščiais ir tamsiais marškiniais apsirengusiems muzikantams, nevėluodama pradėjo savo šou. Iš pat pradžių susirinkusieji buvo šiek tiek susidomėję tokios žinomos žvaigždės pasirodymu. Tačiau vėliau, ažiotažui atslūgus, pasirodė, kad nemažam klausytojų skaičiui rokavas Sophie koncerto stilius buvo ne itin aktualus.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Pati atlikėja, kuri jau penktą mėnesį nėščia, demonstravo puikų nusiteikimą ir šiltai bendravo su publika. Nors kartais mikrofonas fonavo, buvo galima suprasti, kad Sophie patiko Vilniaus senamiestis ir jai dar neteko valgyti cepelinų. Atlikusi žinomiausius savo kūrinius žvaigždė gan ankstokai paliko sceną.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Susirinkusieji vangiai kvietė bisui - visi žinojo, jog, nesugrojus „Murder on the dance floor“, Sophie nepaliks arenos. Taip ir atsitiko, tačiau prieš savo žinomiausią dainą ji pamalonino vyresniosios kartos atstovus Davido Bowie kūriniu „Lets dance“, priversdama nuo pirmųjų akordų senukus tarpusavyje šnibždėtis: „Kas tai?... Ei, čia gi...!“
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ir pagaliau visa „Vilniaus sporto arena“ pasidengė raudonais kraujo lašeliais, lauke naujas dar smarkesnis vėjo gūsis eilinį kartą kėsinosi nusinešti renginio reklamines iškabas, o mirtis kažkur netoliese bandė prasiveržti į šokių aikštelę, kurioje publika kartu su Sophie Ellis-Bextor dainavo „Murder on the dance floor“.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Vėliau vėjas nurimo, mirtis pasislėpė, o projektuotą ant monitorių kraują pakeitė viso renginio metu tvyrojęs rūkelis. Vakaro viešnia pasišalino į užkulisius, kur už minutėlės ją nulydėjo ir visi kiti muzikantai.
Scenoje pasirodžius duetui iš Vokietijos „Booka Shade“, atsiskleidė ir didžiosios dalies į „Nokia Trends Lab“ susirinkusiųjų prioritetai. House stiliaus muzikai pakeitus gitarinį pop, viskas atsistojo į savo vėžes: žinomi ritmai, šokiai ir smagus šėlsmas padedant trečiajai renginio žvaigždei – kultinės „Groove Armada“ nariui Andy Cato – buvo garantuotas ir tęsėsi iki ryto. Jo nenorėjau laukti ir, ausinuke pasileidęs labiau depresiniam lapkričio vidurio orui tinkantį Jay Munly, nupėdinau į Baltupių mikrorajoną, tikėdamasis, kad mirtis patraukė į kitą pusę.