„Nobelio komitetas yra labai susirūpinęs dėl jos padėties“, – naujienų agentūrai AFP išsiųstame elektroniniame laiške nurodė Nobelio komiteto pirmininkė Berit Reiss-Andersen
„Naujausias sprendimas dėl Aung San Suu Kyi yra paskatintas politinių motyvų“, – pridūrė ji.
76 metų buvusią šalies civilinę lyderę, kuriai nuo pernai vasario taikomas namų areštas, chuntos teismas naujausiu sprendimu pasiuntė už grotų dar ketveriems metams. Iškeltose bylose jai gresia bendras laisvės atėmimas keliems dešimtmečiams.
Informuotas šaltinis AFP sakė, kad Aung San Suu Kyi buvo pripažinta kalta dėl dviejų kaltinimų, susijusių su neteisėtu radijo stotelių importu ir disponavimu jomis, taip pat dėl kaltinimo pažeidus koronaviruso taisykles.
Gruodį Aung San Suu Kyi teismas jau skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę už kurstymą protestuoti prieš kariuomenę ir dėl COVID-19 įvestų suvaržymų pažeidimus rinkimų kampanijos metu.
Nobelio komitetas, retai komentuojantis dabartinius įvykius, tada irgi išreiškė susirūpinimą dėl nušalintos Mianmaro lyderės ir pasmerkė jai paskelbtą verdiktą kaip „nelabai patikimą“.