„Šiai dienai yra virš 30 Lietuvos piliečių, kurie nori išvažiuot iš Izraelio, preliminariai šiandien lėktuvas turėtų skristi į Izraelį ir iš ten išgabenti mūsų piliečius“, – BNS trečiadienį sakė NKVC vyriausiasis patarėjas Darius Buta.
Pasak D. Butos, 38 žmones skraidinti galintis „Spartan“ su Lietuvos piliečiais vyktų atgal į Turkiją, kur lauktų kitos grupės evakuacijai, o žmonėms iš Turkijos parvykti į Lietuvą padėtų valstybė.
NKVC atstovas teigė, kad tikslus laikas, kuomet Lietuvos kariuomenės lėktuvas kiltų iš Turkijos į Izraelį, dar nežinomas.
Kariuomenės atstovas Jurgis Norvaiša BNS sakė, kad trečiadienio naktį į Turkiją atvykęs kariuomenės orlaivis yra pasirengęs kilti paimti lietuvių iš Izraelio, bet daugiau informacijos teigė kol kas negalintis pateikti.
Lietuvos piliečių evakuacijai antradienį į regioną išsiųstas Lietuvos kariuomenės orlaivis „Spartan“ Turkijoje nusileido trečiadienio naktį.
NKVC vadovas Vilmantas Vitkauskas anksčiau antradienį sakė, kad kariuomenės lėktuvą Turkijoje planuojama laikyti apie savaitę tam atvejui, jeigu iš Izraelio reikėtų evakuoti daugiau žmonių.
Trečiadienio naktį iš Tel Avivo išskrido Avia Solutions Group“ bendrovės „Skyllence“ suorganizuotas orlaivis su daugiau nei 140-čia keleiviu, didžioji dalis jų – Lietuvos piliečiai, įskaitant keliasdešimties piligrimų grupę.
NKVC teigia, kad į šį skrydį netilpo dešimt Lietuvos piliečių.
Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo šio anklavo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių ir pačių palestiniečių galimybes palikti ar atvykti į šią teritoriją vandeniu, jūra ar oru, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.
Gėda su tokiu trantalu prieš civilizuotą pasaulį.